Firma » Biznes

Ile kosztuje nieudana rekrutacja?

Przyjmuje się, że nieudana rekrutacja to taka, gdy pracownik po trzech miesiącach jest zwalniany z pracy lub sam z niej odchodzi. Niezależnie, która ze stron decyduje o zakończeniu współpracy, to pracodawca ponosi dotkliwe koszty nieudanej rekrutacji.

Z założenia zatrudnienie pracownika powinno być inwestycją dla firmy. Inwestycja ta obarczona jest ryzykiem złej decyzji. Kiedy zatem można powiedzieć, że rekrutacja się powiodła? Z raportu opublikowanego przez Human Capital Insitute* wynika, że nowo zatrudniona osoba przez pierwsze 3 miesiące kosztuje organizację wartość równą 3 miesiącom swojej późniejszej pracy. Po tym czasie praca wykonywana przez nowego pracownika zaczyna przynosić firmie wartość dodaną. Natomiast większą wartość nowy pracownik dostarcza dopiero po upływie 6 miesięcy.

Zobacz infografikę o tym ile faktycznie kosztuje zła rekrutcja http://blog.goldenline.pl/2014/01/27/ile-kosztuje-nieudana-rekrutacja-infografika/?utm_source=AW&utm_medium=blog_infografika&utm_campaign=AWinfografikaKOSZTY Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

agao

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »