Firma » Biznes

Ile płacą w bankowości

Ile płacą w bankowości
Zobacz więcej zdjęć »
Jak wynika z „Przeglądu Płac 2011/2012 dla sektora bankowego” przygotowanego przez Michael Page International jedynie 20 proc. banków deklaruje podwyżkę wynagrodzeń pracowników w perspektywie najbliższych 12 miesięcy, a 60 proc. nie ma pewności czy jej dokona.
Jednocześnie 57 proc. banków wskazało, że poziom ewentualnej podwyżki wynagrodzeń wyniesie 2-3 proc.

Michael Page International, międzynarodowa firma doradztwa personalnego, przygotowała raport „Przegląd Płac 2011/2012 dla sektora bankowego". Firma zbiera informacje o wynagrodzeniach w codziennej aktywności konsultantów oraz poprzez realizowane procesy rekrutacyjne.
- Ostatnie 12 miesięcy to stosunkowo trudny czas dla pracowników sektora bankowego, często wymagający wykonywania większej ilości pracy bez dodatkowej gratyfikacji finansowej - przekonuje Pawel Wierzbicki, Manager Michael Page International.

Od 5 do 55 tys.
W „Przeglądzie Płac 2011/2012 dla sektora bankowego" znalazło się kilkadziesiąt stanowisk. Przykładowo maksymalne wynagrodzenie dyrektora finansowego/CFO to 55 tys., a minimalne 30 tys. złotych. Według raportu dyrektor kontrolingu zarabia minimalnie 20 tys. złotych, mogąc liczyć na premię nie wyższą niż 25 proc. Z kolei analityk finansowy z doświadczeniem 2-5 lat dostaje średnio 8 tys. złotych miesięcznego wynagrodzenia. Osoba pełniąca funkcję głównego księgowego o ponad 5 letnim stażu może liczyć co najmniej na 14 tys. złotych pensji. Najniższe wynagrodzenia pojawia się przy stanowisku analityka kredytowego w obszarze MŚP - 5 tys. złotych.

- Pomimo obserwowanego od IV kwartału 2010 wzrostu aktywności banków a w konsekwencji lepszych wyników finansowych, jedynie 20 proc. banków deklaruje podwyżkę wynagrodzeń pra¬cowników w perspektywie najbliższych 12 miesięcy, a 60 proc. nie ma pewności czy jej dokona. Jednocześnie 57 proc. banków wskazało, że poziom podwyżki wynagrodzeń wyniesie 2-3 proc. 40 proc. instytucji zamierza oprzeć swoją strategię zarządzania personelem i przywiązania pracowników do organizacji poprzez zwiększone nakłady na szkolenia i rozwój - informuje Pawel Wierzbicki.

Raport Michael Page pokazuje wynagrodzenia pracowników sektora finansowego działających w obszarach m.in.: finansów, księgowości, podatków, audytu, ryzyka kredytowego, rozwoju produktów, sprzedaży, bankowości prywatnej czy inwestycyjnej. Wynagrodzenia prezentowane są w podziale na stanowiska. Przy każdym z nich znajdują się informacje o wymaganym poziomie doświadczenia oraz o wynagrodzeniu maksymalnym, minimalnym i średnim. Podane są też informacje o poziomie rocznej premii. Podane wynagrodzenia są miesięcznymi zasadniczymi wynagrodzeniami brutto w złotych polskich. Podane przedziały wynagrodzeń zostały opracowane na podstawie informacji uzyskanych od uczestników procesów rekrutacyjnych na temat ich aktu¬alnych wynagrodzeń oraz od instytucji bankowych. Opracowanie dotyczy pracowników zatrudnionych na terenie Warszawy przez banki oraz oddziały banków należących do międzynarodowych instytucji i grup finansowych.

Doświadczenie w cenie
- W ciągu ostatnich 12 miesięcy w sektorze bankowym odnotowaliśmy wyraźny wzrost popytu na doświadczonych pracowników na wszystkich szczeblach zarządzania. Część banków podejmowała decyzje o zatrudnieniu wysokiej klasy profesjonalistów w kluczowych dla firm obszarach w sytuacji, kiedy pozyskiwała informację o dostępności tego typu osób na rynku. Miało to miejsce, pomimo, że pierwotnie plany zatrudnienia tych organizacji tego nie przewidywały. Z punktu widzenia długoterminowego zarządzania organizacją i budowania silnej kadry to dobry czas na „łowienie" talentów - zauważa Pawel Wierzbicki.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »