Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Ile zapłacimy za korepetycje w 2018 roku? [Raport cen]

Ile zapłacimy za korepetycje w 2018 roku? [Raport cen]
Zobacz więcej zdjęć »
Początek roku szkolnego to istny boom na szukanie korepetycji. Rynek zajęć pozalekcyjnych rozrasta się niezwykle dynamicznie. Dlatego też coraz częściej pojawia się potrzeba przeprowadzania badań na jego temat, aby zauważyć trendy i wyciągnąć sensowne wnioski.

 

Początek roku szkolnego to istny boom na szukanie korepetycji. Rynek zajęć pozalekcyjnych rozrasta się niezwykle dynamicznie. Dlatego też coraz częściej pojawia się potrzeba przeprowadzania badań na jego temat, aby zauważyć trendy i wyciągnąć sensowne wnioski.

Z tego też powodu największy serwis z ogłoszeniami korepetycji przyjrzał się cenom, jakie nauczyciele pozaszkolni proponują za konkretne zajęcia. Po przeanalizowaniu prawie 73 000 ogłoszeń korepetycji z 20 najpopularniejszych przedmiotów w 30 największych miastach Polski wydano Raport z cen korepetycji 2018. Analiza została dokonana na podstawie ogłoszeń publikowanych systematycznie w serwisie, a cały raport można znaleźć pod adresem: https://www.e-korepetycje.net/artykuly/raport-z-cen-korepetycji-2018. 

Gdzie najdrożej a gdzie najtaniej 

Bez względu na przedmiot, za jedną godzinę korepetycji tradycyjnie już najwięcej trzeba zapłacić w Warszawie. I nie ma tu znaczenia czy mówimy o zajęciach nauczania początkowego czy fizyki. Średnia cena zajęć wynosi w stolicy 51,01 zł. Warszawa to też jedyne miasto w Polsce, gdzie średnia cena za korepetycję przekroczyła 50 zł. 

Na biegunie przeciwstawnym Warszawie lokuje się Rzeszów, jako miasto, gdzie za godzinę korepetycji płaci się najmniej, bo średnia cena wynosi 38,60 zł z odchyleniem standardowym 17,81 zł.

Najlepiej zarabiający korepetytorzy 

Najlepiej zarabiają korepetytorzy z matematyki wyższej. Zasada ta obowiązuje w 60% poddanych analizie miast, m.in. w: Bydgoszczy, Poznaniu, Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu, Katowicach, Lublinie, czy Warszawie. Nieoczekiwanie najwyższa średnia cena za zajęcia z matematyki wyższej pojawiła się w Bielsku-Białej i wyniosła 90 zł, przy odchyleniu standardowym 14,14 zł. Do grupy w górnych kwotach za godzinę zajęć należą również muzyka i informatyka. 

Natomiast najniższą cenę średnią za korepetycje z konkretnego przedmiotu odnotowano w Zielonej Górze i dotyczyła ona geografii. Nisko wyceniają się także korepetytorzy z malarstwa i rysunku w Zielonej Górze oraz Kielcach.

Zaskakująco dobrze zarabiają korepetytorzy udzielający lekcji z WOS-u w Gorzowie Wielkopolskim. Gdy inne przedmioty osiągają dość przeciętne kwoty, średnia cena za korepetycje z wiedzy o społeczeństwie sięga tam 78 zł. Podobny mechanizm w tym samym mieście dotyczy nauczania początkowego. W innych miastach godzina korepetycji tego przedmiotu kształtuje się w przedziale 30-45 zł, natomiast tam ponad 66 zł. 

Raport z cen korepetycji 2018 pozwala wysnuć wniosek, że pomimo iż to Warszawa posiada rekord średniej ceny za korepetycje to jednak cena za jedną godzinę zajęć nie jest bezpośrednio zależna od wielkości miasta. Zależność natomiast widoczna jest przy analizie ceny za korepetycje z tego samego przedmiotu w różnych miastach, większych i mniejszych. Kształtują się one bowiem na dość podobnym poziomie. 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Joanna e-korepetycje.net

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »