Firma » Biznes

Impact’19 – pierwszy dzień kongresu cyfrowej gospodarki dobiega końca

Impact’19 – pierwszy dzień kongresu cyfrowej gospodarki dobiega końca
Zobacz więcej zdjęć »
Impact’19 to najważniejsze lokalne wydarzenie gospodarcze poświęcone kierunkom rozwoju cyfrowej gospodarki i technologii. We wtorek, 21 maja br. w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie, odbył się pierwszy dzień międzynarodowego kongresu. Bierze nim udział ponad 6 tys. uczestników, a także ponad 250

prelegentów.

Kraków po raz czwarty został Miastem Gospodarzem kongresu Impact’19. Podczas dwóch dni tegorocznej edycji, na 4 scenach, zaplanowano 8 głównych ścieżek tematycznych, takich jak: fintech & e-commerce, applied AI, mobility rEVolution, digital state, next health, space odyssey, science to business oraz digital industry, a także 8 wydarzeń towarzyszących. W pierwszym dniu prelegenci poruszyli tematy z 6 ścieżek.

Na Impact’19 jesteśmy po raz trzeci, jako patron wydarzenia. Śledzimy trendy, to co się dzieje na rynku oraz rozwój nowych technologii. Nie tylko przyglądamy się start-up’om czy nowym rozwiązaniom, które powstają w instytucjach badawczych, na uczelniach, w zakresie nowych produktów w branży, w której działamy, ale także dygitalizacji, przemysłowi 4.0. To są tematy, w których widzimy olbrzymią przyszłość. Chcemy być na bieżąco, chcemy obserwować, co się dzieje i wdrażać też te rozwiązania w naszej firmie – powiedziała Marta Kutyna-Bakalarska, szef Zarządzania Innowacjami Maspex.

Wśród dostępnych na konferencji gospodarczej rozwiązań technologicznych znalazł się Asystent Google, który wspiera całe wydarzenie, również w języku polskim. Można poprosić go o pomoc korzystając z aplikacji przygotowanej przez Impact. Oprócz o standardowy zakres informacji dotyczących nawigacji Google Maps, sprawdzenia pogody czy zarządzania kontaktami, można pytać urządzenie o wystąpienia znajdujące się w elektronicznej agendzie, biogramy wszystkich prelegentów lub wskazanie specjalnie wyznaczonych stref w miejscu wydarzenia. Aby zacząć rozmowę z Asystentem o Impact, należy wypowiedzieć na początku zdanie: „OK Google, zapytaj Impact”, a następnie sformułować zapytanie związane z problemem, na którego temat potrzebna jest odpowiedź.

Jednym z panelów dyskusyjnych w ramach ścieżki mobility rEVolution był New urban vehicle concepts, podczas którego omówione zostały nowe pomysły i koncepcje związane z rozwojem pojazdów miejskich. W moderowanej dyskusji wziął udział m.in. Łukasz Franek z Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie, który w następujący sposób skomentował rozwój Stolicy Małopolski.

Kraków jest ambitnym miastem, w bardzo wielu rozwiązaniach. Nawet z punktu widzenia zarządzania mobilnością czy transportem, był jako pierwszy. Jako pierwszy popełniał błędy, ale pierwsi są zazwyczaj najbardziej zaawansowani później. Warto być pierwszym, bo to też dobrze z punktu widzenia funkcjonowania mieszkańców, by być w tym pierwszym rzędzie odkrywających i zmieniających świat. Kraków pod tym kątem niesamowicie się rozwija szczególnie w ostatnich latach. Pewnie jest to też wyzwanie, bo jakby nie było, jako miasto i społeczności jesteśmy nieco tradycjonalistami, przywiązanymi do zabytków, ale z drugiej strony cieszy ten potencjał młodych ludzi, świetnych uczelni, tego, że ludzie tu zostają, chcą pracować, a wielkie firmy wciągają ich później w międzynarodowy, globalny biznes. Powoduje to, że można pogodzić dziedzictwo i tradycję z supernowoczesnością, która pomiędzy tym wszystkim funkcjonuje i się rozwija  – powiedział Łukasz Franek z Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie.

 

Miejscem wydarzenia jest ICE Kraków Congress Centre przy ul. Marii Konopnickiej 17 w Krakowie. Miastem Gospodarzem Kongresu jest Miasto Kraków.

Szczegóły o wydarzeniu, a także rejestracja i akredytacja na Impcact’19 dostępne są stronie: https://impactcee.com/impact/2019/

Więcej informacji udziela biuro prasowe kongresu: impact@designpr.pl

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

DPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »