Firma » Biznes

Impakt: nowe centrum logistyczne

Impakt: nowe centrum logistyczne
Zobacz więcej zdjęć »
Impakt, czołowy dystrybutor akcesoriów gamingowych, sieciowych oraz elektroniki użytkowej poinformował o przeprowadzce do nowego obiektu. Od teraz nowe centrum logistyczne i siedziba firmy mieści się w Mosinie pod Poznaniem.

Nowy budynek firmy mieści się przy nowo powstałej ulicy Stanisława Lema 16 w Mosinie, położonej 22 km na południe od Poznania. Na nowy obiekt składa się magazyn wysokiego składowania, którego wysokość wynosi 15 m i jest w tej chwili najwyższym budynkiem w okolicy. Jego obszar jest ponad 3 razy większy od dotychczasowego magazynu. Taka powierzchnia oferuje magazynowanie 5000 miejsc paletowych.

Obok tego powstał 3 kondygnacyjny biurowiec o powierzchni 1200 m². Przestrzenne biura, kilka sal konferencyjnych, jadalnia urządzona w iście designerskim stylu, to standardy europejskie, których nie powstydziłby się żaden inwestor. Ekologiczne rozwiązania jak chociażby automatyczne zarządzanie energią czy system rekuperacji i wymiany powietrza sprawiają, że nowe centrum Impaktu doskonale wpisuje się w trend inteligentnej infrastruktury.

„Magazyn oraz biurowiec zostały zbudowane w systemie modułowym. Oznacza to, że w przyszłości może być łatwo rozbudowany o kolejną halę magazynową czy nowe części biurowca. Całość mieści się na areale o powierzchni 3,5 ha, więc o braku miejsca nie ma tu mowy", wyjaśnia vice prezes Impaktu - Dariusz Żurkowski.

Świeżo powstała placówka otwiera nowe możliwości logistyczne i sprzedażowe. W związku ze znacznym wzrostem powierzchni magazynowych, firma jest w stanie dokonywać większych zamówień. W ślad za tym idzie również perspektywa pojawienia się nowych marek w portfolio dystrybutora. Rozwój działu handlowego i zwiększenie udziału eksportu w sprzedaży, to kierunek na najbliższe lata działalności firmy.

W związku z przeprowadzką do nowego obiektu informujemy, że magazyn, serwis oraz dział handlowy od teraz funkcjonują przy ul. Stanisława Lema 16 w Mosinie.

O Impakt

Impakt, czołowy dystrybutor akcesoriów komputerowych, sieciowych i elektroniki użytkowej rozpoczął swoją działalność w 1997 r. Firma szybko się rozwija rozszerzając swoją aktywność nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Od wielu lat jest dystrybutorem globalnych marek gamingowych dostarczając najnowsze rozwiązania na polski rynek.

Spółka jest systematycznie nagradzana za stabilny i ambitny rozwój. W latach 2007-2009 i 2012-2013 została uhonorowana przez „Puls Biznesu" nagrodą „Gazele Biznesu". W roku 2013 i 2014 otrzymała prestiżową nagrodę „Diamenty Forbesa" w kategorii firm najszybciej zwiększających swoją wartość.

www.impakt.com.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Entrymedia

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »