Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Indeks na wyższą uczelnie przed maturą? To możliwe! Konkurs Wiedzy o Mediach zakończony.

Indeks na wyższą uczelnie przed maturą? To możliwe!  Konkurs Wiedzy o Mediach zakończony.
Zobacz więcej zdjęć »
Blisko 9 miesięcy trwały zmagania uczniów klas maturalnych, którzy zdecydowali się wziąć udział w Konkursie Wiedzy o Mediach. Warunkiem udziału w I etapie było nakręcenie filmu, fotoreportażu lub fotocastu albo napisanie eseju. Kolejne etapy składały się z testów wiedzy.

Film z finału konkursu.

Strona Konkursu Wiedzy o Mediach

Do udziału przystąpiło około 1500 osób. Do walki o indeks w ostatnim etapie zasiadło ich 150. Indeksy 15 polskich uczelni trafią do 48 finalistów - przyszłych studentów. Trzy pierwsze osoby otrzymały dodatkowo projektory multimedialne Sony.

Organizatorem był Instytut Dziennikarstwa, Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Konkurs odbywał się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Partnerem strategicznym było czasopismo Świat Wiedzy i Wydawnictwo Bauer, zaś Głównym sponsorem – Sony, dostawca profesjonalnych rozwiązań dla edukacji.

Trwają prace, aby Konkurs Wiedzy o Mediach uzyskał status olimpiady przedmiotowej.

               

Firma Sony Professional dostarcza produkty, systemy i aplikacje do tworzenia, edycji i dystrybucji cyfrowych materiałów audiowizualnych o zwiększonej wartości dla firm oraz ich klientów. Dzięki ponad 25-letniemu doświadczeniu w zakresie dostarczania innowacyjnych i wiodących na rynku produktów firma Professional Solutions Europe osiągnęła idealną pozycję, która umożliwia oferowanie klientom rozwiązań o wyjątkowej jakości i wartości. Dział Professional Services, stanowiący sekcję integracji systemów firmy Sony, oferuje klientom dostęp do fachowej wiedzy i doświadczenia wykwalifikowanych specjalistów z całej Europy. Dzięki współpracy ze sprawdzonymi partnerami technologicznymi firma Professional Solutions Europe dostarcza całościowe rozwiązania, które zaspokajają potrzeby klientów oraz integrują oprogramowanie z systemami, umożliwiając osiągnięcie indywidualnych celów każdego przedsiębiorstwa. Więcej informacji można znaleźć w witrynie www.pro.sony.eu

                                                                                  
Kontakt dla prasy:
malgorzata.blachnio@indalo.pl

Tel. +48 509 047 721Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

INDALO

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »