Motoryzacja » Jednoślady

Indian Motorcycle – długa droga z Spriengfield do Wrocławia

Indian Motorcycle – długa droga z Spriengfield do Wrocławia
Zobacz więcej zdjęć »
Jeden z najbardziej charakterystycznych dźwięków – ryk motocyklowego silnika – już niedługo rozbrzmi na polskich drogach. Wśród nich legenda amerykańskiej motoryzacji z niezwykłą wieloletnią historią, czyli motocykle Indian.

Kiedy w 1897 roku George M. Hendee założył firmę produkującą rowery nie spodziewał się, że zapoczątkuje powstanie legendy, która podbije najpierw amerykańskie, a później światowe drogi. Nie mógł też wiedzieć, że ponad 100 lat później motocykle marki Indian będzie można zakupić we Wrocławiu. Ale zacznijmy od początku...

Historia Indian Motorcycle

George Hendee organizował oraz brał udział w wyścigach rowerowych i właśnie z potrzeby nadania większego tempa wyścigom postanowił we współpracy z Oscarem Hestromem zaprojektować rower zasilany silnikiem spalinowym. Pierwszy taki pojazd wyprodukowano w 1901 roku i tym samym zapoczątkowano erę niezwykłego wzrostu popularności Indian Motorcycle. Początkowo motocykle były w kolorze Royal Blue lub w czarnym, a w 1906 roku firma wprowadziła nową barwę w odcieniu głębokiej czerwieni – Vermillion, później znana jako „Indian Red”. W swojej ponad 100-tu letniej historii motocykle przeszły szereg udoskonaleń, asortyment poszerzył się o kolejne modele dopasowane do wymagań i potrzeb klientów, 50 000 motocykli trafiło w czasie I wojny światowej do amerykańskiej armii, właściciel marki zmienił się kilkukrotnie, a sama działalność została dwa razy zawieszona.

Nowy rozdział

Przełom nastąpił w 2011 roku, kiedy to Indian Motorcycle przejął Polaris Industries – producent pojazdów śnieżnych, off-roadowych i małych, elektrycznych samochodów oraz spółka macierzysta Victory Motorcycles. Po burzliwych perypetiach motocykle Indian oficjalnie powróciły do gry w 2013 roku prezentując na Tygodniu Motocyklowym Daytona nowy model Thunder Stroke 111 z silnikiem V-twin. Wydarzenie, odbywające się pod hasłem „Oddając hołd naszej przeszłości. Napędzając naszą przyszłość”, przyciągnęło rzesze wielbicieli legendarnej marki. Rok później Indian Motorcycle ponownie wzbudziło zainteresowanie podczas Daytona Bike Week. Tym razem firma nie tylko zaprezentowała motocykle na ekspozycjach i w punktach sprzedaży, ale także dała pełen atrakcji pokaz na torze żużlowym oraz zaprosiła tysiące kierowców na pierwszą jazdę na modelach rocznika 2014. Utworzono również nową społeczność Indian Motorcycle® Riders Group™ (IMRG), która działa na całym świecie na poziomie lokalnym we współpracy z salonami dilerskimi. Wspólna pasja wyraża się w organizowanych dniach otwartych, pokazach i rajdach charytatywnych oraz zlotach czy wyjazdach. Spotkania IMRG Poland z Wrocławia odbywają się w pierwszym autoryzowanym salonie motocykli Indian w tym mieście – Red Iron.

Era Indian we Wrocławiu

Wszyscy pasjonaci i miłośnicy Indian Motorcycle z Wrocławia mają w końcu swoje miejsce na dolnośląskiej mapie motocyklowej. Autoryzowany salon Red Iron powstał w 2016 roku i od samego początku ciszy się zaufaniem. W salonie znajdziemy najpopularniejsze motocykle Indian, a także Victory Motorcycles. W ofercie dostępna jest również odzież oraz akcesoria obu marek. Po pierwszym roku działalności zdecydowano na przeniesienie się do większego lokalu przy ul. Nowohuckiej 1 ( wjazd od ul. Kunickiego ). Oficjalne otwarcie, któremu towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje, nastąpi już w marcu 2017 roku!

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Red Iron

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »