Technologie » Telekomunikacja

Infobip uznany za lidera w raporcie Juniper Research dot. CPaaS

Infobip, globalny dostawca usług komunikacji w chmurze, został uznany przez Juniper Research za wiodącego dostawcę usług w CPaaS w raporcie „Competitor Leaderboard CPaaS Vendors”. W przypadku Infobipa doceniono wydajność, a także szerokość i zakres oferty produktowej na tle rynku.

Uznanie za czołowego globalnego dostawcę CpaaS to wielki sukces Infobip, pokazujący jednocześnie ogromny postęp, jaki poczyniliśmy w ciągu ostatniego roku. Działamy dwutorowo nie tylko ulepszając bieżace możliwości naszych rozwiązań, ale również sukcesywnie dodając do nich nowe funkcjonalności. W ten sposób jesteśmy  w stanie pomóc firmom w szybszym i łatwiejszym uzyskaniu prawdziwego zaangażowania ze strony klientów. Miejsce lidera w raporcie Juniper Research potwierdza słuszność obranej strategii i jej skuteczne wdrażanie, z korzyścią dla klientów” – mówi Magdalena Dudek, Country Manager w Infobip.

W raporcie, który porównuje najlepszych dostawców CPaaS na całym świecie, Infobip uplasował się na samym szczycie i tym samym został uznany za branżowego lidera głównie dzięki jakości oraz wszechstronności platformy CPaaS, sGate SMS Firewall, iGate Mobile Identity i RCS Business Messaging.

Raport podkreśla plany wejścia Infobip w segment B2D (Business-to-Developer), o czym świadczy przejęcie Shift Conference, największego w Europie Południowo-Wschodniej organizatora konferencji technologicznych. Może to okazać się lukratywnym posunięciem dla Infobip, ponieważ ostatecznie to programiści w przedsiębiorstwach oceniają rentowność i rekomendują nowe oprogramowanie decydentom firm. Budując relacje z programistami, Infobip ma możliwość zauważalnie zwiększyć widoczność swoich rozwiązań. Przejęcie Shift Conference zapewnia dodatkowe know-how i znaczne możliwości biznesowe w tej przestrzeni.

Niedawne przejęcie OpenMarket jest z kolei odbierane jako krok wzmacniający obecność Infobip w Ameryce Północnej, kluczowym rynku dla wiadomości mobilnych. W wyniku tego przejęcia Infobip ma silniejszą pozycję i szansę by czerpać korzyści ze wzrostu przychodów z wiadomości mobilnych w tym regionie. Juniper Research prognozuje, że całkowite przychody z wiadomości mobilnych w Ameryce Północnej wzrosną z 52,5 mld USD w 2020 r. do 63,7 mld USD w 2025 r.; co stanowi wzrost o 21%.

Raport wspomina także o  pełnej ofercie CpaaS od Infobip, która jest dostępna na platformie Microsoft Azure od marca 2021 r. Przyczynia się to do poszerzenia bazy klientów Infobip oraz zauważalnie ułatwia potencjalnym klientom korporacyjnym integrację produktów Infobip z istniejącą infrastrukturą.

W ostatnich latach rynek CPaaS ewoluował poza podstawowe interfejsy programowania aplikacji (API) dla funkcji przesyłania wiadomości i głosu, aby sprostać bardziej złożonym scenariuszom użycia różnorodnych  kanałów komunikacji  , które można dostosować do rynków wertykalnych. Od początku pandemii koronawirusa sukcesywnie pojawiały się nowe przykłady  użycia kanałów platformy CpaaS dopasowane do bieżących zapotrzebowań na rynku . Firmy coraz częściej zwracają się w tym kierunku, aby uzyskać lepsze zaangażowanie i doświadczenia klienta.

***

O firmie Infobip

Infobip umożliwia firmom dostarczanie wiadomości poprzez dowolny preferowany przez użytkownika końcowego kanał, dowolne urządzenie w dowolnym czasie i dowolnym miejscu na świecie. Technologia firmy Infobip tworzy płynne dwukierunkowe interakcje między przedsiębiorstwami i ludźmi, a także ułatwia integrację niemal wszystkich funkcji komunikacyjnych.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży, Infobip działa w oparciu o sieć ponad 65 biur na sześciu kontynentach, oferując wewnętrzną platformę komunikacyjną, z pośrednictwem której klienci mogą docierać do ponad sześciu miliardów urządzeń mobilnych w ponad 190 krajach połączonych z ponad 800 sieciami telekomunikacyjnymi. Firma współpracuje z wiodącymi operatorami telefonii komórkowej, aplikacjami do przesyłania wiadomości, bankami, serwisami społecznościowymi, firmami technologicznymi i agregatorami.

 www.infobip.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

UnicornMedia

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »