Technologie » Telekomunikacja

Infobip z ambitnymi planami rozwoju w Polsce

Infobip z ambitnymi planami rozwoju w Polsce
Zobacz więcej zdjęć »
Infobip ma ambitne plany rozwoju w 2022 r. Globalny lider komunikacji w chmurze w samych tylko Katowicach planuje zwiększyć zatrudnienie o ponad 60% r/r. Firma z sukcesem pracuje w modelu hybrydowym łączącym zalety stacjonarnego biura z pracą zdalną.

Infobip  w ciągu dekady notuje średnio 30% roczny wzrost przychodów działając we wzrostowej branży komunikacji w chmurze.Firma stawia sobie za cel utrzymanie pozycji swiatowego lidera w zakresie komunikacji w chmurze i systematyczny wzrost biznesu.Obecny zasięgrozwiązanInfobipdaje ekspozycję na ponad 14 miliardów interakcji z konsumentami każdego miesiąca. Firma zatrudnia na całym świecie ponad 3,5 tys. ludzi.

Katowickie biuro jest dziesiątym centrum inżynieryjnym w strukturze firmy („Engineering Hub”). Infobip ma obecnie najszerszy zasięg spośród wszystkich światowych dostawców CPaaS, prowadząc działalność w ponad 60 lokalizacjach na całym świecie i posiadając ponad 600 bezpośrednich połączeń z sieciami telekomunikacyjnymi. Firma współpracuje z wiodącymi operatorami telefonii komórkowej, aplikacjami do przesyłania wiadomości, bankami, serwisami społecznościowymi, firmami technologicznymi czy agregatorami. Jej autorskie rozwiązania umożliwiają firmom dostarczanie wiadomości do klientów poprzez dowolny kanał i dowolne urządzenie. Technologia Infobip integruje w ramach jednej platformy szereg kanałów komunikacyjnych takich jak np. WhatsAPP, Viber, Facebook Messenger, e-mail, SMS, push mobilnyczyuznawanego za nastepcę SMS-a - RCS.

 

„Rozwiązania, które nasi inżynierowie nieustannie tworzą i ulepszają, są używane przez wielu naszych klientów na całym świecie, w tym przez globalne markipremium. Jesteśmy skoncentrowani na rozwoju w kierunku silnego centrum inżynieryjnego iznaczącej lokalizacji na światowej mapie biur Infobip’u. Aktywnie poszukujemy nowych kolegów do zespołu, entuzjastycznie nastawionych do wykorzystania najnowszych technologii na szybko zmieniającym się rynku” –mówi Marcin Pczycki, Dyrektor Zarządzający w katowickim oddziale Infobip.

„Nasz zespół inżynierów w Katowicach buduje nowe produkty i rozszerza funkcje istniejących, systematycznie dodając nowe możliwości, naszej wielokrotnie nagradzanej platformie komunikacyjnej Infobip (CPaaS). Jednocześnie nasze usługi integrujemy z rozwiązaniami najlepszych światowych firm technologicznych, umożliwiając ich klientom korzystanie z naszej platformy" – dodaje Marcin Pczycki.

Infobip ma ambicje znaleźć się w ścisłej czołówce pracodawców IT w regionie,aktywnie rekrutując przede wszystkim najbardziej utalentowanych inżynierów oprogramowania. Już w 2022 r. planowane jest zwiększenie zatrudnienia o 60% w odpowiedzi na rosnące z roku na rok zapotrzebowanie na rozwiązania firmy. Jednocześnie Infobip chce by obecni i przyszli pracownicy partycypowali w jak największym stopniu w dynamicznym rozwoju biznesu, dlatego poza tradycyjnymi benefitami kojarzonymi z branżą IT firma od tego roku zdecydowałasię zaoferować zarówno obecnym jak i przyszłym pracownikom akcje firmy.

„Plan opcji na akcjeto jeden z najcenniejszych benefitów pracowniczych jaki może zaoferować wzrostowa firma. To najważniejsza inicjatywa, która nagradza pracowników za ich wkład w rozwój firmy, znacznie wykraczajac przy tym poza standardowe wynagrodzenie, co powinno być szczególnie atrakcyjne dla ambitnych i utalentowanych specjalistów wiążących przyszłośc z najbardziej perspektywicznymi sektorami IT. Teraz możemy sprawić, że wszyscy obecni, ale także przyszli pracownicy staną się częścią naszej historii rozwoju jako akcjonariusze”– dodaje Marcin Pczycki.

***

O firmie Infobip

Infobip umożliwia firmom dostarczanie wiadomości poprzez dowolny preferowany przez użytkownika końcowego kanał, dowolne urządzenie w dowolnym czasie i dowolnym miejscu na świecie. Technologia firmy Infobip tworzy płynne dwukierunkowe interakcje między przedsiębiorstwami i ludźmi, a także ułatwia integrację niemal wszystkich funkcji komunikacyjnych.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży, Infobip działa w oparciu o sieć ponad 60 biur na sześciu kontynentach, oferując wewnętrzną platformę komunikacyjną, z pośrednictwem której klienci mogą docierać do ponad sześciu miliardów urządzeń mobilnych w ponad 190 krajach połączonych z ponad 600 sieciami telekomunikacyjnymi. Firma współpracuje z wiodącymi operatorami telefonii komórkowej, aplikacjami do przesyłania wiadomości, bankami, serwisami społecznościowymi, firmami technologicznymi i agregatorami.

www.infobip.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

UnicornMedia

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »