Technologie » AGD - RTV

Infocomm 2019: Panasonic przedstawia system bezprzewodowej prezentacji

Panasonic ogłosił podczas InfoComm swój najnowszy dodatek dla profesjonalnych monitorów z serii SQ1. Jest nim bezprzewodowy system do prezentacji typu „plug and play”, który zwiększa możliwości współpracy w firmach i korporacjach.

Funkcje bezprzewodowej prezentacji zapewniają znaczną oszczędność czasu i pozawalają pracownikom łatwo nawiązać połączenie między własnym urządzeniem a kompatybilnymi monitorami SQ1.Wystarczy, że użytkownik naciśnie przycisk nadajnika podłączonego do komputera, aby ekran komputera pojawił się na wyświetlaczu. Dzięki temu nie jest potrzebny ani kabel HDMI ani instalacja oprogramowania. System oferuje również funkcję przełącznika, która umożliwia użytkownikom wyświetlanie treści z alternatywnego komputera.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

W ten sposób technologia jest dostępna dla wielu pracowników i gości spotkania. Poszczególne osoby nie muszą zabierać ze sobą wielu kabli ani łączyć się z siecią Wi-Fi firmy, co często wymaga konfiguracji dostępu dla odwiedzających. SB1 jako rozwiązanie plug and play zawiera oprogramowanie w kluczu sprzętowym, nie wymaga instalacji ani uprawnień administratora. System tworzy własną sieć Wi-Fi, nie zagrażając bezpieczeństwu sieci firmowej. Wbudowana infrastruktura zestawu SB1 zapewnia automatyczne połączenie urządzenia z monitorem za pomocą przycisku nadajnika, umożliwiając natychmiastowe rozpoczęcie prezentacji, bez konieczności wprowadzania haseł.

Instalacja samego systemu jest również bardzo prosta, ponieważ odbiornik podłącza się do gniazd rozszerzeń z tyłu monitora. Jest to pojedyncza jednostka, która nie zajmuje miejsca. Nie są też wymagane żadne przewody między odbiornikiem a wyświetlaczem do przesyłania sygnału wideo, audio i zasilania.

Wysoką jakość obrazu uzyskuje się dzięki sprzętowemu kodowaniu, które umożliwia kompresję i dekompresję obrazu w rozdzielczości Full-HD. System jest również zgodny ze standardem 1EEE802.11ac, zapewniając najwyższą jakość transmisji ruchomych obrazów.

Zastosowanie serii SQ1 w zaawansowanych instalacjach biznesowych rozszerzają opcjonalne funkcje zestawu SB1. System jest bowiem kompatybilny z gniazdami rozszerzeń Intel SDM zapewniającym proste rozwiązania do obsługi prezentacji.

- Liczba monitorów w korporacjach stale wzrasta, a firmy nieustannie poszukują bardziej efektywnych kosztowo rozwiązań, które byłyby dostępne dla wszystkich - mówi Magdalena Przasnyska, Senior Sales and Marketing Manager w Panasonic. - Dzięki zintegrowaniu funkcji bezprzewodowej prezentacji w wyświetlaczach SQ1 pracownicy mogą z łatwością korzystać z technologii i skupić się na spotkaniu i współpracy, nie tracąc czasu na podłączanie urządzeń. TY-SB01WP i TY-SB01WPB będą dostępne w sprzedaży od stycznia 2020 roku.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

a.bak

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »