Motoryzacja » Transport

Inne wakacje

Marzą Ci się wakacje inne niż wszystkie dotychczasowe? Zawsze szukałeś innowacji w podróżach do dalekich krajów, może jednak warto poświęcić swój czas i pieniądze, by odnaleźć ciekawe miejsca w naszym kraju?

Polska to kraj, który ma zarówno dostęp do pięknego morza, jak i do gór. Choć nasze góry nie są tak wysokie jak Alpy czy Himalaje i tak zapierają dech w piersiach.

A jeśli góry to które? My polecamy Sudety i nieco zapomniane Góry Izerskie. Jednym z głównych miast tego regionu jest Świeradów Zdrój, piękna uzdrowiskowa miejscowość. Świeradów tanie noclegi to świetna propozycja na urlop w ciekawym, cichym i spokojnym miejscu u podnóża Gór Izerskich. Świeradów tanie noclegi są ciekawą propozycją zarówno dla tych młodszych, jak i tych starszych.

Miejscowość ta znana jest nie od dziś ze swoich uzdrowiskowych mocy. Pierwsza wzmianka o leczniczych wodach tego regionu pochodzi bowiem z 1572 roku. Można tutaj spotkać takie surowce lecznicze jak: wody mineralne, wody radonowe czy też złoża borowiny. Borowina jest stosowana w leczeniu chorób reumatycznych, schorzeń ginekologicznych i niektórych chorób narządów wewnętrznych.

Świeradów Zdrój to także idealne miejsce stanowiące bazę noclegową do zwiedzania gór. Góry Izerskie są uważane za jedne z łagodniejszych w naszym kraju. Najwyższy szczyt tego pasma górskiego stanowi Wysoki Grzbiet (nazywany również Wysoką Kopą), liczący sobie 1152 metry n.p.m. Co ciekawe region ten jest unikatowy pod względem klimatu i roślinności. Wykształciły się tutaj podgórskie torfowiska, czyli miejsca o małym odpływie wód, w których wykształciły się zbiorowiska unikalnej roślinności oraz rzadkich gatunków flory. Utworzono tutaj 2 rezerwaty przyrody: Torfowiska Doliny Izery oraz Krokusy w Górzyńcu. Znajduje się tutaj także obszar Natura 2000.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

l.nowak1815

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 8 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »