Technologie » Komputery

Innod3D: koparka dla wymagających

Innod3D: koparka dla wymagających
Zobacz więcej zdjęć »
Tzw. kopanie kryptowalut przy wykorzystaniu układów graficznych jest bardzo popularne. I chociaż można to robić z wykorzystaniem domowego komputera, to energetyczna efektywność takiego działania jest dość słaba. Takie zadania lepiej powierzyć wyspecjalizowanemu urządzeniu, tzw. “koparce”.

Inno3D angażuje się w tematykę wydobywania kryptowalut oferując wyspecjalizowane karty oraz gotowe systemy do wydobycia, takie jak model Mining System P102-100 5 GB x 8. Co kryje się pod tą przydługą nazwą?

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Omawiana “koparka” to oczywiście komputer, ale w normalnym użytkowaniu nie zdobyłby sobie zbyt wiele uznania. Posiada on bowiem niewiele pamięci RAM i bardzo słaby, za to energooszczędny, procesor Intel Celeron 3865U. Podstawą skutecznego działania tej maszyny są jednak karty graficzne. Jest ich aż osiem, a każda zawiera układ P102-100, czyli wyspecjalizowany GPU składający się z 3200 rdzeni CUDA. Tym samym (pod względem budowy) jest to GPU znajdujący się niejako pomiędzy GTX 1080 i GTX 1080 Ti. Osiem tak potężnych kart pozwala na skorzystanie z potężnej mocy obliczeniowej.

W przypadku tego typu urządzeń koniecznością jest uzyskiwanie wysokiej efektywności wydobycia. Producent podaje je dla trzech popularnych, wydobywanych właśnie za pomocą GPU, kryptowalut. Ethereum jest pozyskiwane z wydajnością 400 MH/s, Monero 7500 H/s, a ZCash 5400 Sol/s.

Całość chłodzona jest trzema dużymi, 120-mm wentylatorami o prędkości 5000 obrotów na minutę. Same karty bowiem mają jedynie chłodzenie pasywne. To pozwala zachować dopasowaną do 19-calowego systemu serwerowego rack wielkość.

 

Dane techniczne:

  • Procesor: Intel Celeron 3865U
  • Pamięć: 4 GB RAM DDR4
  • Złącza video: 1 x HDMI
  • GPU: 8 x P102-100
  • Liczba rdzeni CUDA w systemie: 25 600 (8 x 3200)
  • Pojemność pamięci VRAM: 40 GB
  • Wymiary: 490 x 420 x 180 mm
  • Masa: 18 kg
  • Rekomendowana moc zasilacza: minimum 2200 W


Źródło: Entrymedia, inno3DRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Entrymedia

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »