Gospodarka » Narzędzia

Innowacyjna lampa z Wrocławia – rewolucja dla rolnictwa?

Innowacyjna lampa z Wrocławia – rewolucja dla rolnictwa?
Zobacz więcej zdjęć »
Polski projekt, autorska technologia i lampa, która ma zrewolucjonizować rynek upraw. Wrocławski Micoled pracuje nad oświetleniem, które ma gwarantować lepszy wzrost roślin i kwiatów w słabych warunkach oświetleniowych. Słynąca z innowacyjnych projektów firma planuje już eksport swoich produktów.

Micoled to polski producent projektujący i dostarczający specjalistyczne oświetlenie LED. Konsekwentnie stawia na rodzimą myśl techniczną i produkcję komponentów w Polsce. Wrocławianie odważnie myślą o ekspansji zagranicznej – proponują m.in. wyjątkowo mocną lampę em-AGRO.

 

Szansa dla rolnictwa

Wykonana w autorskiej technologii i pod okiem krajowych inżynierów lampa ma poprawiać jakość upraw i gwarantować oszczędności – zastępując w stosunku 1:1 (a w niektórych sytuacjach w stosunku 1:1,5) lampy tradycyjne. Em-AGRO ma obniżać zużycie energii na oświetlenie upraw nawet o ok. 65%, co pozwoli hodowcom na szybki zwrot z inwestycji. Wrocławska lampa ma wyróżniać się najmocniejszym strumieniem świetlnym na rynku i zapewniać odpowiednie naświetlenie upraw w ich początkowym okresie przygotowania
- gdy do pomidorów czy ogórków dociera zbyt mało światła dziennego, ich wzrost stymuluje sztuczne oświetlenie. – Lampy z tej serii będą dysponować mocą do 800 W, co zagwarantuje światło zapewniające odpowiednie pączkowanie, kwitnienie i fazę wzrostu roślin - mówi Andrzej Dziagacz, szef działu B+R w 
Micoled.

 

Kreatorzy znad Odry

Wykonane z rzemieślniczą precyzją lampy, oparte na produkowanych w Polsce komponentach, powstają od początku do końca w dolnośląskiej firmie.  – Wynika to z faktu, że chcemy kreować, a nie odtwarzać produkty już istniejące – takie, które wyróżniają się na tle dobrze znanych rozwiązań – mówi Robert Woźniak, prezes Micoled. Ta realizowana od założenia firmy polityka pozwala rozwijać technologię, kontrolować proces produkcji i jakość wytwarzanych opraw. Jakość, która już dziś pozwala wrocławskiej firmie konkurować z największymi zagranicznymi producentami.

 

Z Wrocławia na Bliski Wschód?

Właściciele Micoled zauważają coraz większe zainteresowanie ich oświetleniem na rynkach zagranicznych – i odważnie myślą o eksporcie. – O nasze rozwiązania pytają inwestorzy z krajów arabskich. To między innymi zasługa autorskiego układu zasilającego, wyróżniającego nasze lampy – mówi Robert Woźniak. Elektromagnetyczny układ zasilający z Wrocławia sprawia, że oprawy mogą być stosowane tam, gdzie doprowadzenie i utrzymanie linii energetycznej jest wyjątkowo trudne. To m.in. to rozwiązanie pozwoliło w ciągu 5 lat działalności Micoled sprzedać ponad 20 000 lamp. W ciągu kolejnych pięciu chcą tą liczbę zwiększyć przynajmniej pięciokrotnie – w przypadku ekspansji zagranicznej mają szansę ten cel zrealizować.

 

Technologia rodem z Polski

Lampy Micoled są stosowane jako nowoczesne oświetlenie hal magazynowych, biur i jako oświetlenie drogowe. Te ostatnie wyróżniają się wyjątkowo długą żywotnością (nawet 20 lat pracy) i oświetlają m.in. Port Gdański, odlewnię aluminium w Trzciance, Gminę Żmigród, a niedawno przeszły restrykcyjne testy pozwalające na instalację na terenach należących do PKP PLK.

 

Lange Łukaszuk jest wyłącznym przedstawicielem w Polsce blisko 30 wiodących światowych marek w branżach: elektronarzędziowej, narzędziowej, elektrotechnicznej i oświetleniowej. Jako pierwszy wprowadził do Polski szereg renomowanych producentów, jak Steinel, Panasonic, Starmix, Collomix czy Proxxon. Od 30 lat strategia rozwoju polega na rozbudowie oferty o produkty tylko wysokiej klasy. Lange Łukaszuk wprowadza na polski rynek również rozwiązania innowacyjne i przyszłościowe technologie w różnych kategoriach produktowych. Jest pionierem w dziedzinach m.in. opalarek oraz pistoletów klejowych. Firma działa na terenie całego kraju, zaopatrując blisko 30 punktów partnerskich oraz ponad 1000 sklepów specjalistycznych i marketów budowlanych. Dla wielu grup asortymentowych jest wiodącym dystrybutorem na polskim rynku narzędziowym.

https://www.langelukaszuk.pl/ Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PREXPERT

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »