Firma » Biznes

Innowacyjny koncept edukacyjny miniciti otworzył się w Centrum Praskim Koneser w Warszawie

Innowacyjny koncept edukacyjny miniciti otworzył się w Centrum Praskim Koneser w Warszawie
Zobacz więcej zdjęć »
Funkcjonujące na stołecznej Pradze-Północ Centrum Praskie Koneser może pochwalić się kolejnym atrakcyjnym konceptem w swoim portfolio. W październiku 2023 roku swoją działalność oficjalnie zainaugurowało miniciti – innowacyjna przestrzeń edukacyjna dla dzieci.

Już ruszyła przedsprzedaż biletów, a goście będą mogli skorzystać z nowej oferty od 3 listopada.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Od października portfolio zarządzanego przez Liebrecht & wooD Centrum Praskiego Koneser wzbogaciło się o miniciti, czyli działające w formule non-profit miasteczko edukacyjne dla dzieci od 7 do 15 lat. Ten unikatowy projekt Fundacji Miasto Dzieci pozwala młodym „obywatelom" miniaturowego miasta na wcielanie się w różne role zawodowe i zdobycie pierwszych, cennych doświadczeń. Koncept funkcjonuje na powierzchni 1 175 mkw. w Pasażu Konesera, jednej z części całego kompleksu.

- Centrum Praskie Koneser od samego początku swojej działalności przywiązuje dużą wagę do projektów prospołecznych. Inicjujemy i wspieramy przedsięwzięcia kulturalne, rozrywkowe oraz edukacyjne. W ten sposób cała społeczność Konesera - najemcy, mieszkańcy Pragi-Północ, Warszawy oraz przyjezdni - może liczyć na szeroki wachlarz możliwości wartościowego i kreatywnego spędzenia czasu. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że dzięki obecności miniciti nasza oferta jest jeszcze bardziej zróżnicowana - mówi Magdalena Bartkiewicz-Podoba, CEO Liebrecht & wooD w Polsce.

W miniciti dostępnych jest aż 13 miejsc pracy z różnych obszarów. Wśród nich można znaleźć: bank, uniwersytet, szpital, posterunek policji czy straż pożarną. To pierwszy tego rodzaju projekt non-profit i przykład social business w Polsce.

- Koneser jest niezwykłym miejscem na mapie Warszawy. Jego unikalna architektura, centralne położenie i dostępność licznych środków komunikacji w połączeniu z nastawieniem na zrównoważony rozwój stanowi doskonałe otoczenie dla miniciti. Organizowane na terenie Centrum Praskiego Koneser wydarzenia, również te o charakterze edukacyjnym i warsztatowym, stały się wizytówką zarówno Pragi-Północ, jak i całej Warszawy. Cieszymy się, że otworzyliśmy się właśnie tutaj, w przestrzeni niezwykle kreatywnej i przyjaznej dzieciom oraz rodzinom - podkreśla Olga Kovács-Kurzewska, prezeska miniciti.

Nowopowstały koncept miniciti to niejedyna nowość w Centrum Praskim Koneser, najczęściej nagradzanej inwestycji mixed-use w Polsce. W ostatnich tygodniach portfolio starannie zrewitalizowanej, XIX-wiecznej wytwórni wódki powiększyło się między innymi o pierwszą w Polsce restaurację marki L'Osteria. Oprócz tego, Koneser wyróżnia się na rozrywkowej, muzealnej, kulturalnej, zakupowej i hotelarskiej oraz biurowej mapie Warszawy, oferując łącznie blisko 75 000 mkw. wielofunkcyjnej przestrzeni do wynajęcia.

Więcej informacji na temat Centrum Praskiego Koneser oraz pozostałych inwestycji Grupy Liebrecht & wooD można znaleźć na: https://liebrecht-wood.com/portfolio/  

***

Grupa Liebrecht & wooD od blisko 30 lat prowadzi działalność w sektorze nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej, gdzie zrealizowała inwestycje o łącznej wartości ponad 1 mld EUR. Liebrecht & wooD specjalizuje się w tworzeniu pionierskich projektów wielofunkcyjnych, biurowych, handlowych, mieszkaniowych i magazynowych, które otrzymują wiele prestiżowych nagród i wyróżnień - zarówno na rynkach lokalnych, jak i na arenie międzynarodowej.

Liebrecht & wooD aktywnie wdraża standardy ESG do swojej strategii biznesowej, a jej wszystkie nowe inwestycje posiadają certyfikat BREEAM. Wśród projektów wchodzących w skład polskiego portfolio firmy znajdują się obecnie m.in.: Centrum Praskie Koneser, Drucianka Campus, Moxy Warsaw Praga Hotel, Monopol czy Flanders Business Park. Firma zarządza również prestiżowym biurowcem Centrum Marszałkowska, zlokalizowanym w samym sercu Warszawy. Portfel inwestycji zrealizowanych przez Liebrecht & wooD w Polsce obejmuje również takie inwestycje jak: Plac Unii, Kopernik Office Buildings, Jerozolimskie Business Park czy Batory Office Buildings.

W skład Grupy Liebrecht & wooD w Polsce wchodzą: spółka Liebrecht & wooD realizująca projekty deweloperskie, firma WeCARE specjalizująca się w zarządzaniu nieruchomościami oraz spółka Interact zajmująca się obsługą księgową inwestycji. Więcej informacji o Grupie Liebrecht & wooD dostępnych jest na stronie: liebrecht-wood.com.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

p.artymowski@cecpolska.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »