Rozrywka i wypoczynek » Przyroda

Inteligencja wrodzona czy nabyta

Wśród badaczy psich zachowań, nie ma zgody, co do źródła inteligencji u czworonogów.

 Z jednej strony wiele psów wykonuje pewne czynności instynktownie, bez potrzeby uczenia się, z drugiej strony, psiaki, które przeszły odpowiednie szkolenie oraz trening posłuszeństwa, wykazują się umiejętnościami, niespotykanymi u innych osobników tej samej rasy. Warto zauważyć, że wiele zachowań psów jest efektem pracy hodowców, którzy latami dążyli do tego, aby zwierzę aportowało, pilnowało stada, tropiło lub przyniosło zwierzynę.


Jak rozwijać psią inteligencję


Wychowanie psa, który  wykazuje ponadprzeciętną inteligencję, nie jest zadaniem łatwym. Przede wszystkim musimy zapewnić zwierzęciu wystarczającą ilość bodźców oraz dużą dawkę ruchu. Psy rasy border collie lub owczarki niemieckie nie mogą siedzieć bezczynnie w domu, ponieważ wpływa to negatywnie na ich zachowanie i nastrój. Jeśli chcemy wykorzystać potencjał, drzemiący u naszego pupila, musimy poświęcić mu dużo czasu i uwagi, zachęcać do zabawy, pobudzać jego kreatywność i zdolność logicznego myślenia.

Autor: Kochampsiaki.wordpress.com

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kasiamer

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »