Firma » Biznes

„Inteligentne Fabryki w praktyce” - 5 kwietnia profesjonaliści spotkają się w Katowicach

„Inteligentne Fabryki w praktyce” - 5 kwietnia profesjonaliści spotkają się  w Katowicach
Zobacz więcej zdjęć »
Jakie są współczesne wyzwania związane z planowaniem i sterowaniem produkcją wieloasortymentową? Czym wyróżniają się stosowane dotychczas narzędzia zarządzania procesami produkcyjnymi? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można uzyskać podczas konferencji pt. „Inteligentne Fabryki w praktyce".

Co więcej, uczestnicy spotkania będą mogli bezpośrednio przekonać się jak w praktyce funkcjonują pierwsze polskie przedsiębiorstwa, w których produkcją samodzielnie zarządza innowacyjny system decyzyjny. Wydarzenie adresowane do osób odpowiedzialnych za zarządzanie przedsiębiorstwem odbędzie się 5 kwietnia br. w Katowicach. Patronat nad wydarzeniem sprawują jednostki organizacyjne Politechniki Śląskiej i Politechniki Opolskiej.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Naszą intencją jest dostarczenie uczestnikom konferencji nie tylko wiedzy na temat najnowszych metod zarządzania produkcją, ale także umożliwienie im zapoznania się z najlepszymi dostępnymi narzędziami. Dzięki wydarzeniu, każdy zainteresowany będzie mógł bezpośrednio przekonać się jak działają przedsiębiorstwa zarządzane przez autonomiczny system, sztuczną inteligencję i sprawdzić jakie korzyści pozwala to osiągnąć - zapowiadaKrzysztof Fiegler, współwłaściciel firmy UIBS Teamwork, która jest organizatorem kwietniowego spotkania profesjonalistów w Katowicach. Rybnicka firma jest twórcą IPOsystem; pierwszego na świecie uniwersalnego systemu Inteligentnej Fabryki, który samodzielnie i bezpośrednio zarządza dowolną produkcją. 

Konferencja będzie się składała z dwóch części. Pierwszą wypełnią prelekcje na temat współczesnych trendów rynkowych związanych z planowaniem i sterowaniem produkcją, stosowanych dotychczas narzędzi (takich jak ERP, APS, czy MES) oraz korzyści związanych z implementacji w przedsiębiorstwie nowoczesnych, samodzielnych systemów decyzyjnych. Druga część spotkania w znacznym stopniu będzie miała charakter warsztatowy. -Uczestnicy spotkania, bez wychodzenia z sali konferencyjnej, przeniosą się do Inteligentnych Fabryk mieszczących się w Andrychowie i Rybniku, a następnie sami będą współuczestniczyć w procesie produkcyjnym zarządzanym przez IPOsystem - dodaje K. Fiegler. Do dyspozycji gości spotkania będą m. in. terminale IPOsystem - produkty firmy ZPAS Group, która jest partnerem wydarzenia.

Konferencja została objęta patronatem Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki Politechniki Opolskiej oraz Instytutu Automatyzacji Procesów Technologicznych i Zintegrowanych Systemów Wytwarzania Wydziału Mechaniczno Technologicznego Politechniki Śląskiej. 
Spotkanie będzie miało miejsce 5 kwietnia br. w Katowicach, w Hotelu Angelo (ul. Sokolska 24). Szczegółowe informacje na jego temat będą dostępne na stronie www.inteligentnafabryka.pl. Swój udział w konferencji należy potwierdzić drogą elektroniczną, przesyłając informację na adres konferencja@iposystem.com 

Program wydarzenia 

9.30 - 9.40 Powitanie gości, rozpoczęcie konferencji

9.40 - 10.10 Wyzwania planowania i sterowania produkcją wobec współczesnych trendów rynkowych
Dr inż. Magdalena Jurczyk-Bunkowska, Politechnika Opolska

10.10 - 10.40 Dlaczego zarządzanie produkcją nie jest proste - informatyczne narzędzia wspomagające zarządzanie produkcją okiem praktyka
Grzegorz Kucia, GetMore

10.40 -11.20 IPOsystem - innowacyjna odpowiedź na potrzeby zarządzających produkcją 
Krzysztof Fiegler, UIBS Teamwork

11.20 - 11.40 Przerwa kawowa

11.40 - 12.20 Spacer on-line po halach produkcyjnych przedsiębiorstw, które wdrożyły IPOsystem
Marek Ruta, AFM Defum S.A. i Paweł Śliwonik, Ice Group

12.20 - 12.50 IPOsystem źródłem optymalizacji produkcji w toku i zapasów - case study na przykładzie firm z branży mechanicznej i metalowej 
Bogdan Niegolewski, IPOtech

12.50 - 13.30 Oferta ZPAS GROUP jako element wspomagający jakość zarządzania i przepływu informacji 
Piotr Sobczak, ZPAS S.A.

13.30 - 14.00 Obiad

14.00 - 14.45 Warsztaty cz. 1 - definiowanie procesu w IPOsystem 
Maciej Markowicz, IPOteam

14.45 -15.00 Przerwa kawowa

15.00 - 16.30 Warsztaty cz. 2 - realizacja produkcji i dane do analiz w IPOsystem 
Maciej Markowicz, IPOteam

16.30 - 16.40 Zakończenie konferencji

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie. 


***

Autor: Anna Koza, Adventure Media

***

IPOsystem - (Intelligent Production Organization System) - to pierwszy na świecie inteligentny system zarządzający produkcją, który samodzielnie steruje pracą i przydziałem zasobów (pracowników, maszyn i materiałów) na hali produkcyjnej. IPOsystem uzupełnia i wspomaga systemy klasy ERP, dostarczając zarządzającym bieżących informacji w zakresie aktualnego stanu zasobów i zleceń produkcyjnych, terminów realizacji zamówień, rozliczania czasu pracy, kosztów, wyników kontroli jakości, braków produkcyjnych, awarii itp. Jest efektem pracy zespołu polskich programistów, technologów i managerów z firmy UIBS Teamwork z Rybnika. 

UIBS Teamwork Sp. z o.o. - Firma z branży IT, oferująca kompleksowe usługi doradcze z zakresu planowania i zarządzania produkcją. Skupia ekspertów z wielu dziedzin, m.in. programistów, managerów, technologów. Siedziba firmy mieści się w Rybniku (woj. śląskie). Więcej informacji: www.iposystem.com.pl 

Kontakt:
Adventure Media, agencja public relations 
Anna Koza
specjalista ds. PR
anna.koza@adventure.media.pl
tel: + 48 32 724 28 84Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »