Gospodarka » Bezpieczeństwo

Inteligentne zabezpieczenia – innowacyjne rozwiązania od Axis

Rozwój poszczególnych branż – od handlu detalicznego małych przedsiębiorstw, przez transport i produkcję high-tech, po usługi opieki zdrowotnej, bankowość czy przesył energii z udziałem dużych organizacji – wymusza równoległy rozwój komplementarnych systemów zabezpieczeń.

Wśród kilku nowości oferowanych przez Axis, które przykuły uwagę choćby na ostatnim prestiżowym ISC West w Las Vegas, warto zwrócić uwagę m.in. na kamery dedykowane dla małych firm; kamery panoramiczne na użytek obserwacji 360 ° przestrzeni i obiektów publicznych (w obu kategoriach Axis wdraża technologię zintegrowanych podświetlaczy podczerwienią Optimized IR); a także inteligentne rozwiązania audio, wspierające marketing doświadczeń, czy zarządzanie logistyką.

 

Kompaktowa Seria P14  - idealna dla małego biznesu

W segmencie małych i średnich firm, w szczególności do całodobowego dozoru wewnątrz i na zewnątrz obiektów sprawdzi się seria P14. AXIS P1447-LE zapewnia czytelny obraz scen z jasnymi i ciemnymi obszarami, a także optymalną głębię ostrości, dobrą rozdzielczość (5MP) i kontrast obrazu (dzięki funkcji P-Iris). Model AXIS P1448-LE – z rozdzielczością 8,3 MP / 4K Ultra HD – pozwala na uzyskanie jeszcze dokładniejszego obrazu zdarzeń. Oba nowe urządzenia obsługują dźwięk, mają lepsze parametry odporności na temperaturę i wstrząsy, posiadają technologię OptimizedIR, eliminującej większość zakłóceń, a także Lightfinder umożliwiającej monitoring w niemal całkowitej ciemności.

 

Skuteczny i ekonomiczny monitoring szerokiego zasięgu - dla bezpieczeństwa publicznego

Panoramiczny multisensor AXIS P3807-PVE zapewnia płynną panoramę 180 ° i eliminuje martwe pola dzięki pionowemu polu widzenia o kącie 90 °. Zaletą tej kopułkowej kamery jest łatwa i ekonomiczna instalacja, oszczędzająca czas, redukująca okablowanie i koszty licencji VMS. Dzięki doskonałym modułom optycznym, wraz z technologiami Axis Forensic WDR i Lightfinder, kamera zapewnia świetną jakość obrazu w każdych warunkach oświetleniowych, umożliwiając doskonały ogląd wideo także na użytek działań dochodzeniowych służb. Kamera jest idealna do obserwacji otwartych przestrzeni, takich jak kampusy, place miejskie, parki rekreacyjne i parkingi.  

 

Na użytek monitoringu miejskiego przydatny będzie również model AXIS P3717-PLE, który znacznie podnosi poprzeczkę w kategorii kamer multisensorowych, zarówno pod względem jakości obrazu, jak i wydajności i funkcjonalności. Ta kompaktowa, 8-megapikselowa kamera z czterema zmienno-ogniskowymi obiektywami zapewnia wysokiej jakości i szczegółowy podgląd 360 ° w wielu kierunkach. Z podświetleniem IR 360 °, Forensic WDR, Lightfinder i Zipstream, z jednym adresem IP i kablem sieciowym, opcją zdalnej obsługi zoom i ostrości kamera ta pracuje skutecznie we wszystkich warunkach oświetlenia, w sposób elastyczny
i ekonomiczny - dzięki czemu idealnie nadaje się do obserwacji rozleglejszych obszarów, bądź ciągów komunikacyjnych i punktów krytycznych (skrzyżowania, obszary narożne etc.).

 

Inteligentna komunikacja audio

Seria AXIS T61 Audio & I/O Interface umożliwia dwukierunkową komunikację audio, łączność I/O oraz integrację z kompaktowymi, tańszymi kamerami Axis bez rozbudowanych funkcji.  Zainstalowana w dowolnym miejscu między przełącznikiem a kamerą, AXIS T61 zapewnia łączność tam, gdzie jest potrzebna. Dzięki portcastowi, unikatowej technologii firmy Axis, kamera może przesyłać obraz i dźwięk za pośrednictwem jednego strumienia, nie wymagając dodatkowego adresu IP ani licencji oprogramowania. Portcast zostanie udostępniony najpierw w wybranych kamerach AXIS M30, a w kolejnych miesiącach w innych modelach kamer Axis.

 

W kontekście wsparcia marketingu warto zwrócić uwagę na AXIS Audio Manager C7050 Server. System ten pozwala na większe i bardziej zaawansowane instalacje audio z centralnym sterowaniem. Kompletna platforma zarządzania dźwiękiem, obsługiwana z jednego interfejsu użytkownika, zawiera zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie. W połączeniu z innymi produktami audio Axis, AXIS Audio Manager umożliwia centralne zarządzanie treściami audio, zarządzaniem strefami i harmonogramem ogłoszeń w większych, także wewnętrznie podzielonych przestrzeniach, takich jak sieci handlowe lub większe kampusy szkolne.

 

W branży zabezpieczeń rozwiązania sieciowe i zautomatyzowane stają się normą, ale oferta Axis wybija się ponad inne. Wartością dodaną Axis jest nie tylko jakość, czy szeroka możliwość integracji i optymalizacji pod kątem potrzeb , ale też skuteczność wdrożeń innowacji. Jak mówi Agata Majkucińska, Distribution Account Manager Poland, Ukraine and Balticsmarek.pavlica@axis.com

Irmina Dzyr-Rainka, Senior Account Manager, PRIMUM Public Relations

Telefon:+ 48 22 728 313 510, E-mail: i.dzyr-rainka@primum.pl

 

Informacje o Axis Communications

Axis oferuje innowacyjne rozwiązania z zakresu zabezpieczeń, które umożliwiają kształtowanie inteligentniejszego i bezpieczniejszego świata. Jako światowy lider rynku sieciowych systemów wizyjnych, Axis wyznacza kierunki rozwoju branży przez nieustanne wprowadzanie nowatorskich produktów sieciowych opartych na otwartych platformach oraz zapewnia klientom wartościowe rozwiązania za pośrednictwem globalnej sieci partnerów. Axis prowadzi długofalową współpracę z partnerami zapewniając im wiedzę oraz przełomowe produkty sieciowe przeznaczone zarówno na istniejące, jak i nowe rynki.  Axis zatrudnia około 2600 dedykowanych pracowników w ponad 50 krajach świata, wspieranych przez sieć ponad  90 000 partnerów. Firma została założona w 1986 roku i jest notowana na sztokholmskiej giełdzie NASDAQ pod symbolem AXIS. Więcej informacji o firmie Axis można znaleźć na stronie internetowej pod adresem www.axis.com.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Irena Stankiewicz

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl

Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »