Dom » Architektura

Inteligentny dom to bezpieczeństwo podczas urlopu!

Inteligentny dom to bezpieczeństwo podczas urlopu!
Zobacz więcej zdjęć »
Lato to czas wakacyjnych urlopów, zasłużonego i jakże upragnionego odpoczynku. Niestety w tym błogim okresie bardzo często sen z powiek spędza nam bezpieczeństwo pustego mieszkania lub domu.

I nie chodzi jedynie o ewentualne zagrożenie włamaniem. Straty może przynieść nieoczekiwany wyciek lub zwarcie instalacji elektrycznej. W sukurs przychodzi nam technologia i system inteligentnego domu, dzięki któremu możemy spokojnie jechać na wakacje.

Na początku był pomysł. Inteligentny dom pierwszą formę przybrał blisko 70 lat temu w postaci Push-Button Manor, którego nazwa związana była z dużą ilością przycisków rozsianych po całym domu. Prekursorem był Amerykanin Emil Mathias. Inny ważny projekt był atrakcją kalifornijskiego Disneylandu. Wybudowany w 1957 r. Monsanto przez ponad dekadę przyciągał gości parku, ciekawych jak może wyglądać przyszłość. Co powiedzieliby o współczesnych rozwiązaniach wiedząc o dalekiej drodze, jaką przebyła idea? Pamiętając, że jedną z porażek na tym polu zaliczył gigant - firma Microsoft, która w latach 90. wypuściła, bez sukcesu, pierwsze oprogramowanie intelligent home przeznaczone dla systemu operacyjnego Windows 98?

Zamknij okno przez komórkę

Najnowsze rozwiązania technologiczne dają użytkownikom szereg możliwości i udogodnień. Home Intelligence to zestaw innowacyjnych narzędzi, które dają poczucie bezpieczeństwa, dzięki zwiększeniu stopnia kontroli i możliwości reagowania na szereg okoliczności. - Przy użyciu smartfona możemy kontrolować nasz dom i funkcjonowanie jego poszczególnych elementów - mówi Kamil Pawlak, Paigo - Dzięki aplikacji jesteśmy na bieżąco informowani o zmianach zachodzących w danych pomieszczeniach lub usterkach, a poprzez zainstalowane kamerki możemy monitorować sytuację w naszym mieszkaniu. Zapomnieliśmy zgasić nocną lampkę? Nie zamknęliśmy okna lub nie jesteśmy pewni, czy to zrobiliśmy? Nie ma problemu. Dzięki aplikacji systemowej możemy nie tylko sprawdzić, ale także zaradzić sprawie z wysokości panelu własnej komórki. Wystarczy dostęp do internetu.

Bezpieczeństwo to priorytet

Rynek cały czas się rozwija, a priorytetami które wyznaczyli sobie producenci są przede wszystkim bezpieczeństwo, oszczędność i funkcjonalność. W ofercie home intelligence Paigo znajdują się m.in. nowoczesne kamery i czujniki ruchu, dzięki którym zawsze będziesz wiedział co się dzieje w twoim domu, oraz czujniki zalania. Jest to narzędzie, które daje większą kontrolę i bezpieczeństwo niż standardowe alarmy. Dodatkowo, software Paigo można aktualizować i uzupełniać o nowe elementy systemu.

Komfort na wyciągnięcie ręki

Technologia smart umożliwia wygodne sterowanie ogrzewaniem, alarmem, oknem, bramą czy roletami. Za pomocą kilku kliknięć w ekran centralki - tabletu lub smartfona można schłodzić mieszkanie przed powrotem z wycieczki lub podczas snu, a o poranku może na nas czekać świeżo zaparzona aromatyczna kawa. Dzięki różnym rozwiązaniom w ramach systemu możemy dobrać instalację najlepiej odpowiadającą naszym potrzebom i najlepiej dostosowaną do przestrzeni, w której mieszkamy, jej wielkości i kubatury. - System home intelliegence Paigo jest dostosowany do każdej przestrzeni mieszkalnej - podkreśla Kamil Pawlak, Paigo - Jego zaletą jest to, że nie jest układem zamkniętym. Oznacza to, że użytkownik może uzupełniać raz zamontowany w jego domu lub mieszkaniu system o nowe funkcje. Co więcej, może to robić całkowicie bezkosztowo. Dom będący zawsze na wyciągnięcie ręki i aplikacji to na pewno większy spokój podczas urlopu. Wszystkich zainteresowanych zapraszam na naszą stronę, na której można m.in. zobaczyć symulację korzystania z systemu - dodaje Kamil Pawlak.

Home intelligence, czyli wartości dodane

System inteligentnego domu oferuje także gamę rozwiązań na rzecz ograniczenia zużycia energii elektrycznej i cieplnej. Począwszy od wtyczki zasilającej (power plug in), która posiada miernik zużycia energii, poprzez sterowanie oświetleniem, aż do zdalnego zamykania lub otwierania okien. Wysokość oszczędności jest związana także z wielkością gospodarstwa domowego i wariantu systemu, na jaki się zdecydujemy. - Poprzez zainstalowanie specjalnych czujników ruchu można realnie zmniejszyć koszty zużycia energii, co staje się istotnym elementem domu energooszczędnego lub pasywnego. Szacujemy, że rodzina z trójką dzieci może dzięki temu w ciągu roku zaoszczędzić aż 900 zł. Nie bez znaczenia są także niskie koszty rocznego utrzymania systemu, które wynoszą ok. 38 zł miesięcznie- zaznacza Kamil Pawlak, prezes Paigo.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

dorota5

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »