Technologie » AGD - RTV

Inteligentny dom ze SmartDGM

Marka SmartDGM, producent urządzeń typu smart home, wprowadza na rynek inteligentną wtyczkę PP-W162 oraz inteligentną żarówkę L-WT9W1. Obydwa urządzenia pozwalają zastosować w swoim mieszkaniu funkcje inteligentnego domu, ponieważ można nimi zarządzać z poziomu smartfona. Dzięki wtyczce SmartDGM nie

Obydwa produkty marki SmartDGM zadebiutują 22 sierpnia w sprzedaży w sieci Biedronka. Cena w okresie promocji to 39,99 zł za produkt. 

Inteligentna wtyczka PP-W162 to gniazdo prądowe sterowane aplikacją mobilną. Wystarczy je podłączyć do prądu oraz domowej sieci Wi-Fi, by zyskać nowe możliwości. Po zainstalowaniu aplikacji SmartDGM w smartfonie (Android lub iOS) i jej skonfigurowaniu użytkownik zyskuje pełną kontrolę nad podłączonymi do gniazda urządzeniami - na przykład lampkami, klimatyzatorami, sprzętem audio lub wyposażeniem kuchennym. Gniazdkiem można zdalnie zarządzać z dowolnego miejsca na świecie, nawet podczas wakacyjnego wyjazdu lub w drodze z pracy do domu. Właściciel mieszkania może obsługiwać urządzenia manualnie, ale także tworzyć własne, zautomatyzowane harmonogramy włączeń i wyłączeń. Co więcej, aplikacja sterująca ma dostęp do informacji pogodowych. Pozwala to na skorzystanie z gotowych scenariuszy, przygotowanych z myślą o zmiennych warunkach zewnętrznych. Na przykład w upalny dzień smart gniazdko włączy klimatyzator, a gdy temperatura obniży się i zacznie padać śnieg - urządzenie włączy grzejnik. Aplikacja pozwala ponadto na monitorowanie stopnia zużycia energii w czasie rzeczywistym.

Inteligentna wtyczka SmartDGM PP-W162 współpracuje z głośnikami Amazon Echo i Google Home, co pozwala sterować gniazdkiem za pomocą komend głosowych.

Urządzenie przystosowane jest do działania w standardowych sieciach 230 V, a ze smartfonem łączy się za pomocą Wi-Fi b/g/n 2,4 GHz. Wtyczka ma niewielkie wymiary 60 x 75 x 40 mm.

Drugi z nowych produktów SmartDGM - inteligentna żarówka L-WT9W1 - pozwala dodać funkcje smart do zwykłej lampki. Za pomocą aplikacji żarówkę można zdalnie włączać i wyłączać, a także regulować jasność i barwę światła. Nie zabrakło oczywiście funkcji automatycznych harmonogramów, dzięki którym żarówka sama wykonuje określone działania w wyznaczonych porach. Na przykład włącza się o zachodzie słońca lub gaśnie, gdy za oknem robi się jasno.

Inteligentna żarówka  SmartDGM L-WT9W1 przystosowana jest do standardowego napięcia 220 - 240 V i ma moc 9 W. Emituje światło o wysokim natężeniu 800 lumenów, co odpowiada jasności tradycyjnej żarówki 60 W. Sprawdzi się więc w uniwersalnych zastosowaniach, także do oświetlenia całych pomieszczeń. Temperatura barwowa emitowanego światła mieści się w szerokim zakresie 2700 - 6500 K, więc w zależności od potrzeby, oświetlenie może zyskać barwę chłodną lub ciepłą. Kąt świecenia żarówki wynosi 180º. Inteligentną żarówką SmartDGM L-WT9W1 można sterować głosowo za pomocą głośników Amazon Echo i Google Home.

Promocja trwa od 22 sierpnia do wyczerpania zapasów. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Krzysztof Kiszewski

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 10 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »