Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Interaktywna wystawa edukacyjna „Zmysły w akcji” w Galerii Krakowskiej

Interaktywna wystawa edukacyjna „Zmysły w akcji” w Galerii Krakowskiej
Zobacz więcej zdjęć »
Zabawa zmysłami może dostarczać niezapomnianych wrażeń. O tym, jak ludzki umysł reaguje na zewnętrzne bodźce będzie można przekonać się, odwiedzając interaktywną wystawę edukacyjną „Zmysły w akcji”.

W dniach 26 września – 12 października w Galerii Krakowskiej powstanie ponad 30 interaktywnych stanowisk, dzięki którym dzieci i dorośli zrozumieją, jak widzą oczy, jak słyszą uszy i jak czuje skóra.

Nie ma złych ani dobrych wrażeń – ważna jest tylko percepcja odbiorcy. A tę będzie można sprawdzić, korzystając z ponad 30 stanowisk doświadczalnych w ramach wystawy „Zmysły w akcji”. Z podzielonych tematycznie stacji będzie można korzystać na pasażach Galerii Krakowskiej. Na zorganizowane grupy szkolne czeka zwiedzanie z przewodnikiem, a na każdego odwiedzającego największą Galerię w centrum Krakowa – samodzielne wykonywanie doświadczeń.

Wystawa umożliwi pogłębienie wiedzy z dziedzin takich jak fizyka, chemia czy biologia. Odwiedzający będą mogli przeprowadzić proste eksperymenty, obserwacje i wyciągnąć wnioski, aby lepiej zrozumieć nie tylko otaczający świat, ale także siebie samego. Wśród stanowisk znajdzie się „bukiet zapachów”, przy którym odwiedzający muszą skoncentrować się na swoim węchu i odgadnąć konkretne zapachy. Zmysł dotyku i percepcji pobudzi dżungla z linami, dająca niesamowite wrażenie przedzierania się przez egzotyczny las. Nie zabraknie także złudzeń optycznych, takich jak wystawa zdjęć stwarzających wrażenie trójwymiarowości. Dla ciekawych wrażeń słuchowych przygotowany będzie między innymi eksperyment znany jako talerze Chladniego.

Interaktywna wystawa „Zmysły w akcji” będzie dostępna dla zwiedzających od 26 września do 12 października w godzinach otwarcia Galerii Krakowskiej. Wstęp na nią jest bezpłatny.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PRinspiration

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 2 dni:
Gala Interaktywnych
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »