Kultura, sztuka » Kultura

Interaktywny komiks ,,Pan(aka)demia” i wystawa plenerowa w Galerii Bronowice

Interaktywny komiks ,,Pan(aka)demia” i wystawa plenerowa w Galerii Bronowice
Zobacz więcej zdjęć »
Galeria Bronowice gości dwie wystawy czasowe: Komiks ,,Pan(aka)demia” oraz ,,Muzeum po sąsiedzku – Prądnik Biały”. Pierwsza z nich to interaktywna opowieść graficzna przygotowana przez ASP. Druga z ekspozycji prezentuje m.in. najważniejsze procesy historyczne Dzielnicy IV.

Komiksowa rzeczywistość

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Globalna pandemia i przymusowy lockdown uniemożliwiły nam dostęp do tradycyjnie pojmowanej kultury. Jednak wielu twórcom udało się przekuć ten niesprzyjający czas w źródło inspiracji i niewyczerpanych pokładów kreatywności. Obdarzeni wyjątkową wyobraźnią i wrażliwością na otaczającą nas rzeczywistość, artyści sięgnęli po swoje narzędzia pracy, dzieląc się z otoczeniem swoimi refleksjami, obawami, ale także pozytywną energią i solidną dawką humoru. Interaktywna forma komiksu ,,Pan(aka)demia” przekształciła wypowiedź jednego autora w wielogłos kilku współtwórców. Każdy artysta stworzył jedną kartkę opowieści graficznej, a następnie mianował kolejnego do kontynuacji rysunku. Powstały w ten sposób projekt odwołuje się do tematu pandemii zarówno w sposób dosłowny i osobisty, jak i metaforyczny oraz abstrakcyjny. Zorganizowana przez Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie wystawa jest czynna od poniedziałku do piątku, w godz. 15:00-21:00 oraz w soboty, w godz. 09:00-21:00. Komiks można podziwiać do 30 października w Galerii ASP Bronowice (ul. Stawowa 61, poziom +1).

- Artyści i kuratorzy wystaw jak nikt inny mają świadomość, że nawet najbardziej przyciągające uwagę wirtualne wydarzenia nie są w stanie zastąpić osobistego kontaktu z dziełem sztuki. Z tego powodu niezmiernie cieszymy się, że Galeria ASP Bronowice mogła wznowić swoją działalność po pandemicznych zawirowaniach, a organizowane przez nas wystawy cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem naszych klientów. Inspirowany obecną sytuacją komiks ,,Pan(aka)demia” to nie tylko innowacyjna formuła opowieści graficznej, ale przede wszystkim kreatywny sposób ujęcia wzajemnie przenikających się, różnorodnych doświadczeń wielu artystów w sztukę. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy - mówi Aleksandra Mańka, Dyrektor Galerii Bronowice.

Tożsamość w sztuce, czyli wystawa plenerowa o Prądniku Białym

Jak historia dzisiejszej Dzielnicy IV przeplata się z dziejami Krakowa? Jakimi symbolami i tradycjami wyróżnia się ta część miasta? Czym jest tożsamość ,,białoprądniczan”? Odpowiedzi na te i inne pytania można poznać w trakcie wystawy plenerowej pt. ,,Muzeum po sąsiedzku – Prądnik Biały”. Ekspozycja ukazuje dzielnicę zarówno z perspektywy nieistniejącej już osady, podkreślając jej walory etnograficzne, jak i współczesnej, tętniącej życiem kulturalnym przestrzeni – spoiwa dla lokalnej wspólnoty. Wydarzenie adresowane jest do mieszkańców Białego Prądnika, a także osób zainteresowanych przeszłością i teraźniejszością Krakowa, turystów pragnących lepiej poznać historię miasta, artystów, pedagogów czy naukowców. Wystawę można podziwiać w strefie sportowej przed Galerią Bronowice do 15 listopada. Organizatorem ekspozycji jest Muzeum Historyczne Miasta Krakowa.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Open Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »