Technologie » Internet

Internet - korzystna oferta?

W dzisiejszych czasach dostęp do internetu jest czymś powszechnym. Na rynku mamy masę firm prześcigających się o jak najkorzystniejszą ofertę.

Na dodatek technologii jest wiele, możemy przeglądać sieć nie tylko w komputerze stacjonarnym połączeni kablem, ale również w telefonach czy tabletach dzięki technologii 3G, LTE czy Wi-Fi. Wiadomo, że im większa jest konkurencja tym oferty są korzystniejsze, więc nie powinniśmy mieć problemu z dopasowaniem dla siebie idealnej oferty. 

Na samym początku musimy zadać sobie jedno bardzo ważne pytanie – czego tak naprawdę oczekujemy od dostawcy. Jeśli jesteśmy cały czas w rozjazdach, a na dodatek z internetu korzystamy tylko i wyłącznie do korzystania z przeglądarki – nie ma większego sensu inwestować w internet kablowy. Byłoby to nie tylko problematyczne, ale przede wszystkim jest to strata pieniędzy. 

Jednak nie oszukujmy się, większość ludzi większość życia spędza raczej we własnym domu, więc internet stacjonarny jest najlepszym rozwiązaniem. Na dzień dzisiejszy internet mobilny nie jest jeszcze wystarczająco szybki, a na dodatek ogranicza go limit transferu, co dla większości abonentów jest niezwykle problematyczne. 

Wybierając internet stacjonarny powinniśmy zastanowić się jakiej prędkości potrzebujemy. To właśnie od niej będzie zależeć cena. Jest logicznym, że im wyższa prędkość transferu danych tym wyższy będzie abonament. Musimy wziąć pod uwagę ilość osób, które będą podpięte do sieci oraz dowiedzieć się w jaki sposób będą oni z tego internetu korzystać. Jeśli znajdziemy się w mieszkaniu studenckim w którym pięciu studentów będzie notorycznie pobierać duże ilości danych, może okazać się, że nawet 50Mb/s nie jest wystarczające. Jednak w mieszkaniu w którym mieszkają rodzice, którzy niezbyt często korzystają z internetu z córką, która głównie przegląda filmy na YouTube, 5Mb/s zdecydowanie wystarczy.

 Najkorzystniejsze oferty internetu stacjonarnego są zawsze w połączeniu z kablówką. Warto więc udać się do naszego dostawcy i zobaczyć czy ma on w ofercie również dostęp do internetu. Powinniśmy również udać się do lokalnych dostawców, którzy często żeby przetrwać oferują niezwykle korzystne oferty. Ważne są również koszty podłączenia. Jeśli wynajmujemy mieszkanie studenckie na okres kilku miesięcy powinniśmy podpisać umowę na czas nieokreślony. To właśnie wtedy koszty podłączenia są najwyższe, ponieważ nie jesteśmy związani z dostawcą stałą umową i w ten sposób zabezpiecza się on finansowo gdybyśmy np. chcieli zrezygnować po tygodniu. Przy umowie na określony okres, np. 2 lat, podłączenie przeważnie jest gratisowe. 

Jeśli jednak częściej korzystamy z internetu poza domem, będziemy zmuszeni dodatkowo wybrać stosunkowo tani internet mobilny. Wraz z biegiem czasu jest on coraz szybszy, a wzrost konkurencji sprawia, że ceny są coraz korzystniejsze. Tutaj najkorzystniej będzie udać się do naszego operatora komórkowego. Tak jak w przypadku internetu stacjonarnego - internet mobilny będzie najtańszy w ofercie łączonej. Różnica jest tylko taka, że internet kablowy będzie łączony z telewizją, a mobilny z abonamentem telefonicznym. 

Jeśli nie jesteśmy zorientowani, warto również popytać sąsiadów bądź internautów którzy z pewnością podzielą się z nami swoimi spostrzeżeniami. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

anitad

Komentarze (3)

 • avatar
  ~Barbara 2016-04-19 15:53:28

  Hej, widzę pozytywne komentarze na temat Netii w Warszawie. A jak sprawa wygląda na przedmieściach? Jest tu ktoś taki? Za 2 miesiące kończy mi się umowa z poprzednim operatorem no i nie wiem za bardzo czy zostać czy zmienić. Będę ogromnie wdzięczna za wszystkie informacje.

 • avatar
  ~Mama8 2016-04-14 12:11:53

  Ja mieszkam w stolicy i jest wielu dostawców internetu, ale już chyba miałam perypetie z każdym z nich. Niedawno przeniosłam się do Netii i póki co wszystko jest w porządku(odpukać w niemalowane). Z tego co czytałam, to różne są opinie, ale zobaczymy. Będę informować na bieżąco, jeśli coś się zmieni

 • avatar
  ~kazio_k 2016-04-06 10:38:45

  Czesc w moim miescie jest dostpena netia, mam internet i telewizje, jak dla mnie wszystko jest jak najbardziej w porzadku, polecam rowniez giganagrywarke, fajna sprawa ;)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 11 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »