Firma » Finanse

Investor FIZ zarabia

Końca paniki na rynkach akcji nie widać. Analitycy straszą dalszymi spadkami. Chwilowe korekty trwają jeden lub dwa dni a potem znów nurkowanie po kilka procent.

Nie wszyscy jednak tracą. Według ostatniej roboczej wyceny sporządzonej na dzień 13. października 2008 r., wartość Certyfikatów Inwestycyjnych Investor FIZ wyniosła 2.433,89 zł , i była o 10,6% wyższa od ostatniej oficjalnej wyceny sporządzonej na dzień 30. września 2008 r.

Dla porównania, w okresie 1-13. października 2008 r. indeks naszej giełdy WIG20 spadł o 16%.

Robocza wycena została przeprowadzona na podstawie ksiąg rachunkowych z zachowaniem zasad obowiązujących przy wycenach tego Funduszu, sporządzanych na koniec każdego miesiąca.

Zarządzający funduszem Investor FIZ dostosowali strategię inwestycyjną do istniejącej sytuacji, która jest na bieżąco monitorowana. Polega ona m.in. na zmniejszaniu udziału akcji w portfelu Funduszu oraz inwestowaniu w instrumenty pozwalające na osiąganie zysków podczas spadków indeksów giełdowych. Należy dodać, ze długoterminowa strategia funduszu Investor FIZ zakłada zarabianie na sile złota względem innych klas aktywów.

Zarządzający z Investors TFI uważają, że złoto będzie w dalszym ciągu ważnym i zyskownym aktywem inwestycyjnym. Rosnący popyt ze strony jubilerów, przemysłu oraz inwestorów, niepewność na rynkach finansowych kontra ograniczona podaż, wynikająca m.in. z wyczerpywania zasobów powierzchniowych kruszcu i coraz trudniejszego i bardziej kosztownego wydobycia - sprzyjają silnej pozycji złota.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Investors TFI
http://www.investors.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »