Kultura, sztuka » Muzyka

Inwazja polskiego rapu na Mobilegate.pl – tanio i legalnie

Inwazja polskiego rapu na Mobilegate.pl – tanio i legalnie
Zobacz więcej zdjęć »
Hej ziomki! Przez platformę Mobilegate przetoczyła się właśnie gigantyczna lawina najlepszego polskiego hip-hopu. Największe raperskie numery, takich wymiataczy jak Tede, Renesens czy legendarny skład Wzgórze Ya-Pa 3 są teraz do legalnego pobrania za jedyne 2 zeta.

 Chłopaki z warszawskiej ulicy

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Joker, Kokot, Bondar i Doni to goście, którzy równie dobrze czują się z mikrofonem, co z puszką farby w ręce. Renesens - rapersko-graficiarska grupa z Warszawy wypuściła w zeszłym roku pierwszy w pełni legalny album  „Progress”. Czternaście kawałków, wśród nich firmujący płytę numer „Nie mam czasu” i prawdziwa perełka stworzona wspólnie z innym bielańskim składem RPK – „Blokowa Forma”, to solidna dawka ulicznego hip-hopu.

 

Raper – instytucja

Powiedzieć o nim raper, to nic nie powiedzieć. Bo Tede to nie tylko specjalista od układania tekstów, zaskakujących rymów i skocznych bitów, ale człowiek instytucja, którego znają nie tylko miłośnicy hip-hopu, ale także widzowie telewizyjnych seriali i programów muzycznych. Na mobilegate.pl czekają utwory z jego debiutanckiej płyty „S.P.O.R.T.” z 2001 roku, na której znalazły się takie hity, jak: „Drin za drinem”, „Ona jest” i „Baunsuj ze mną”. A jedną z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych piosenek Tedego – „Merctedes S600” odnajdziecie na składance DJ 600V. 

 

Hiphopowa klasyka

Uczyli się nie od byle kogo, bo od samego Liroya. Pierwszą swoją płytę wypuścili w 1995 roku. I mimo że od ich pierwszych występów minie niedługo 20 lat, to Wzgórze Ya-Pa 3 dla wielu fanów hiphopowego grania stanowi niedościgniony wzorzec. Na Mobilegate czekają ich najlepsze piosenki z albumu „Trzy” z kultowym numerem „Ja Mam To Co Ty”, w którym wykorzystano sample ze „Snu o Warszawie” Czesława Niemena.

 

Oprócz piosenek WYP3 specjalnie dla miłośników starego polskiego hip-hopu przygotowano największe przeboje Warszafskiego Deszczu – wśród nich: „Oficjalnie przy mikrofonie” i „Gram w zielone”.

       

 

Więcej informacji i muzyki na www.mobilegate.pl.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Goldbach Interactive Poland

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »