Firma » Finanse

Inwestować bezpieczniej (1)

Inwestować bezpieczniej (1)
Zobacz więcej zdjęć »
Rodząca się nowa rzeczywistość na rynkach finansowych wymaga przebudowy naszego podejścia do sprawy inwestowania, a zatem zmiany sposobu tworzenia portfela inwestycyjnego.

Oprócz instrumentów ryzykownych winien on zawierać również aktywa alternatywne, tzn. takie, których ceny nie zależą od nastrojów na parkietach giełdowych.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link BuildinguInwestycje alternatywne to w znacznej mierze konkretne aktywa, w przeciwieństwie do zarejestrowanych na dyskach komputerów instrumentów finansowych. Możemy je obejrzeć, dotknąć lub użytkować. Jednak, aby ujrzeć profity z takich inwestycji należy uzbroić się w cierpliwość. Niektóre z nich są dostępne jedynie dla osób z zasobnymi portfelami.

Najbardziej znamiennymi inwestycjami alternatywnymi są nieruchomości. Mogą dać wiele, lecz wymagają również wiele - zarówno kapitału, jak również odpowiedniego zarządzania.

Wielkie emocje wzbudzają inwestycje w metale szlachetne, ze złotem na czele. Od tysięcy lat było ono przedmiotem lokaty majątku, szczególnie na ciężkie czasy. Nie straciło z dawnego blasku również w XXI wieku, bowiem jest to metal szlachetny, który nic sobie nie robi z zawieruchy na rynkach finansowych, a wręcz odwrotnie - to woda na jego młyn.

Kto nie lubi giełdowej huśtawki może zainwestować na rynku funduszy aktywów niepublicznych, inaczej „private equity". Powierzamy pieniądze specjalistom a ci niech się martwią, jak je pomnożyć. Po kilku latach możemy zebrać spore żniwo.

Na koneserów piękna czekają kamienie szlachetne z diamentem na czele. Ich ceny rosną umiarkowanie, lecz rosną, czyniąc coraz bogatszymi tych, którzy zawierzyli ich nieprzemijającej wartości i pięknu.

Kolejna grupa miłośników piękna powierzy swe pieniądze sztuce, kupując obrazy. A może dziś nabędzie za kilkaset złotych dzieło nieznanego współczesnego artysty, który zostanie doceniony dopiero za kilka dziesiątków lat.

Znawcy wina, lecz nie tylko oni, mogą pomnażać kapitał inwestując w wino. I nie muszą posiadać do tego piwnic ani rozlewni. Wartość takiej inwestycji rośnie z każdym rokiem, bowiem im wino starsze, tym lepsze.

Udaną inwestycją mogą okazać się zbiory kolekcjonerskie. Znaczki pocztowe, monety i medale okolicznościowe, płyty winylowe, autografy osobistości, starodruki, etc., to najważniejsze propozycje w tym zakresie.

Jak wiele jeszcze sposobów ochrony oraz pomnażania własnego kapitału można odkryć, zależy od inwencji każdego z nas. Ważne, aby takie inwestycje mogły, złagodzić problemy, jakich dostarczają nam rynki finansowe.

W następnych odcinkach tego cyklu zostaną bliżej omówione poszczególne inwestycje alternatywne.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Investors TFI
http://www.investors.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »