Technologie » AGD - RTV

Istota wagi

Od wieków waga to symbol prawości, sądu, sprawiedliwości. Używana jest od zawsze do wyznaczania masy ciał. Dawniej służyła przy handlu wymiennym kiedy wartość towaru nie była jeszcze liczona w pieniądzach. Obecnie dzięki niej określa się jaką należność trzeba zapłacić za dany towar.
Wyróżniamy różne rodzaje wag: waga spożywcza starego typu, elektroniczna różnego typu, analityczno – laboratoryjna, waga najazdowa oraz wiele innych. Oczywiście każdy z tych rodzajów ma odpowiednie zastosowanie i różne typy, w zależności od przeznaczenia. Wagi analityczno – laboratoryjne przeznaczone są do dokładnego ważenia, są wysoce precyzyjne przeznaczone dla warunków laboratoryjnych i pomiarów niezależnych od warunków zewnętrznych.

 

Elektroniczne wagi na przykład apteczne też charakteryzują się wysoce specjalistycznymi pomiarami, należą więc również do wag laboratoryjno – precyzyjnych. Mamy także wiele różnych wag używanych do sprzedawania artykułów spożywczych. Ważne jest, aby waga ta dobrze wyznaczała cenę, ponieważ musi dobrze wskazywać należność za kupowany towar. Wagi te muszą posiadać funkcje legalizacji. Są także wagi elektroniczno – paletowe, które wykorzystywane są do ważenia palet na magazynach przed załadunkiem i przy rozładowaniu.

Waga najazdowa to rodzaj wagi samochodowej wykorzystywanej podczas sprawdzania tonażu samochodów przeznaczonych do transportu. Każdorazowo samochód przed wjazdem na teren zakładu z towarem i przed wyjazdem musi mieć sprawdzoną swoją wagę, ponieważ jest to zasada bezpieczeństwa nie tylko kierowcy, ale także firmy.

Jak możemy zauważyć mamy wiele rodzajów wag, które są wykorzystywane w różnych branżach, przedsiębiorstwach, firmach i sklepach. Ważne jest, aby sprawdzać poprawność wskazywania masy przez wagi, ponieważ nielegalne wagi to forma przestępstwa i nie powinniśmy pozwalać na tego typu oszustwa.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

l.nowak1815

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »