Technologie » Komputery

it WORKS buduje chmury w oparciu o rozwiązania EMC

Firma it WORKS SA pomyślnie zakończyła wdrożenie rozwiązań pamięci masowej SAN EMC VNX 5300 oraz rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania danych z funkcją deduplikacji danych źródłowych Avamar.

it WORKS świadczy usługi przechowywania danych w chmurze dla swoich klientów z wykorzystaniem macierzy EMC VNX, natomiast realizację kopii zapasowych stacji roboczych wykonuje w oparciu o systemy Avamar. Do usług realizowanych przez it WORKS w oparciu o rozwiązania EMC należą Storage-as-a-Service, Backup-as-a-Service, a także usługa Disaster Recovery-as-a-Service na bazie uruchomionej już obecnie przez it WORKS infrastruktury dwóch ośrodków przetwarzania danych połączonych siecią niezależnych łączy światłowodowych. 

 - Dzięki wykorzystaniu rozwiązań EMC możemy świadczyć usługi „szyte na miarę":  każdemu klientowi jesteśmy w stanie zaproponować dokładnie taką usługę, jakiej potrzebuje. Na tego typu usługi jest spore zapotrzebowanie, a ten obszar naszego biznesu rośnie znacznie  szybciej, niż pierwotnie zakładaliśmy.  Poziom wykorzystania pamięci masowych, który planowaliśmy osiągnąć po roku działalności, zdobyliśmy już po czterech miesiącach świadczenia usług - mówi Anna Miłek, dyrektor rozwoju produktu w it WORKS.

Firma it WORKS dzięki zastosowaniu rozwiązań EMC może przechowywać dane bezpiecznie i zgodnie z obowiązującymi regulacjami dotyczącymi ochrony danych i informacji.

- Jedną z barier hamujących rozwój przetwarzania w chmurze są obawy dotyczące ochrony informacji, zgodności usług z polskim prawem, a także faktycznej możliwości wyegzekwowania od operatora pewnych zobowiązań. Rozwój polskich operatorów świadczących tego typu usługi i przetwarzających dane na terenie kraju ma więc bardzo duże znaczenie dla popularyzacji cloud computingu - mówi Andrzej Niziołek, Service Provider Business Manager w EMC.

Firma it WORKS jest pierwszym w Polsce partnerem programu EMC Velocity Service Provider Partner - to program skierowany do operatorów i dostawców usług informatycznych. Firma EMC pomaga partnerom tworzyć, wdrażać, sprzedawać i świadczyć usługi bazujące na prywatnej lub publicznej chmurze obliczeniowej.

Użytkownikami usług firmy it WORKS, notującej w 2011 roku przychody na poziomie ponad 50 mln zł, są między innymi takie firmy, jak: Biuro Podróży Nowa ITAKA, Grupa Wyborowa, Zelmer. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

K-myk

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »