Kultura, sztuka » Kultura

IV Aukcja – Nowe Pokolenie dla Kolekcjonerów

Zapraszamy do udziału w czwartej edycji aukcji Nowe Pokolenie dla Kolekcjonerów, która będzie miała miejsce już 21 lutego o 19:30 w Domu Aukcyjnym Art in House przy Alejach Jerozolimskich 107 w Warszawie.

 W katalogu znajdziecie prace artystów, którzy pojawili się na polskim rynku sztuki po 1989 roku i zdążyli ugruntować na nim swoją pozycję jako ambitni, rozpoznawalni twórcy. Oferta aukcyjna skupia obrazy i rzeźby o nieoczywistym przekazie, wymagające skupienia ze strony widza, a jednocześnie charakteryzujące się estetyczną formą.

Tematem pojawiającym się na licznych pracach aukcyjnych jest kobiecość: u Katarzyny Kołtan staje się mistyczna i pełna równowagi, u Anny Kmity przyjmuje formę zawłaszczonej fizyczności, u Doroty Kuźnik nawiązuje do chrześcijańskiej ikonografii , zaś Tomasz Tobolewski przypomina nam o klasycznym baroku dworskim, który rozpoznawalny jest wyłącznie dzięki plamom barwnym.

W stronę abstrakcji i minimalizmu zwrócili się z kolei Adam Bakalarz, Bartosz Kokosiński, Anna Gulak, Agata Kosmala, Łukasz Patelczyk i Sławomir Marzec. Motywy zwierzęce dostrzeżemy w anatomicznej kompozycji Wojciecha Pelca oraz pracy Wojtka Brewki z ekologicznym przesłaniem.

Niespodzianką na naszej aukcji jest wielkoformatowy kolaż Sashy Knezevica – serbskiego artysty, dziennikarza oraz modela.

Katalog zamykają rzeźby: portret Jima Morisona autorstwa Tomasza Górnickiego (poprzednia praca artysty została wylicytowana w Art in House za 22 tysiące złotych!), mrocznego nielota Marcina Myśliwca oraz prehistoryczno-awangardową Wenus Mariusza Dydo.

Serdecznie zapraszamy na wystawę aukcyjną, w czasie której będziecie mogli zobaczyć wszystkie prace z katalogu na żywo oraz porozmawiać o nich z zespołem Art in House – oczywiście w towarzystwie kawy i herbaty. Wystawa rozpocznie się 17 lutego i potrwa do dnia aukcji.

 

 

Zapraszamy!

IV Aukcja – Nowe Pokolenie dla Kolekcjonerów

21 lutego 2020, 19:30

Art in House Dom Aukcyjny

Al. Jerozolimskie 107, 02-011 WarszawaRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ArtinHouse

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »