Firma » Finanse

iwoca: Acton i CommerzVentures zainwestowały 20 mln USD w pożyczkodawcę fintech w ramach inwestycji

30 lipca, Londyn - iwoca, jeden z najszybciej rosnących platform udzielających pożyczki MŚP w Europie, ogłosiła, że w ramach inwestycji serii B pozyskała 20 mln USD. W rundzie finansowania wzięli udział niemiecki venture capital Acton, CommerzVentures, Redline Capital oraz inwestorzy serii A.

Pozyskane środki będą wykorzystane do realizacji strategii wzmocnienia działań operacyjnych iwoca, dalszej ekspansji na rynku europejskim oraz dalszego rozwoju technologii platformy iwoca do pożyczek dla małych przedsiębiorstw.

Christoph Rieche, współzałożyciel i CEO iwoca, tłumaczy: "naszym celem jest zaoferowanie elastycznej możliwości finansowania dla wszystkich 20 mln małych przedsiębiorstw w Europie. Pozyskanie inwestycji z Acton i CommerzVentures jest nie tylko wotum zaufania dla iwoca, ale również oznaką coraz większego zainteresowania nie tylko finansowych inwestorów, ale także wiodących banków alternatywnymi pożyczkodawcami fintech. To będzie istotne dla zwiększenia dostępu do kredytów oraz wsparcia wzrostu wśród europejskich MŚP."

iwoca osiągnęła ponad 250% wzrostu rok do roku udzielonych pożyczek w ciągu dwunastu miesięcy do czerwca 2015r. Pokazuje, że alternatywni pożyczkodawcy stanowią kluczową dźwignię wzrostu gospodarczego wtedy, kiedy tradycyjne banki zmagają się z zaspokojeniem luki finansowania.

iwoca działa na czterech rynkach europejskich: w Wielkiej Brytanii, Polsce, Niemczech i Hiszpanii. Ostatnia runda inwestycyjna pozwoli spółce udzielić dodatkowo 150 mln USD pożyczek nowym i dotychczasowym klientom wspierając rozwój tysięcy małych i średnich przedsiębiorców w Europie.

W ramach tej rundy inwestycji Frank Seehaus, partner zarządzający w Acton Capital Partners, przystąpi do Zarządu iwoca pełniąc funkcję dyrektora niewykonawczego. Wskazuje on: "Jesteśmy pod wrażeniem platformy technologicznej iwoca, która jest w stanie fundamentalnie zakłócić rynek finansowy MŚP. Razem z zasięgiem jej ekspansji europejskiej i silnych możliwości realizacyjnych, iwoca jest gotowa, aby zostać liderem na rynku europejskim."

Patrick Meisberger, dyrektor zarządzający w CommerzVentures, tłumaczy "Cyfrowy przewrót przekształca krajobraz rynku bankowego. Reagujemy na te zmiany poprzez inwestowanie w graczy, którzy oferują wizjonerskich i przełomowych rozwiązań."

"Innowacyjna technologia iwoca oferuje skalowalny sposób na zrozumienie i udzielenie pożyczek małym przedsiębiorstwom, dlatego jest bardzo atrakcyjnym modelem biznesowym. Patrząc na jej imponujące osiągnięcia, jesteśmy przekonani o dalszym wzroście firmy" dodaje Patrick.

Alastair Cookson, partner Redline Capital, powiedział: "Od momentu naszej inwestycji początkowej, iwoca silnie operowała i pomyślnie rozszerzała działalność na kraje Europejskie. Jesteśmy podekscytowani dołączeniem Acton i CommerzVentures i wierzymy, że technologia iwoca umożliwi spółce wykorzystać jej możliwości rynkowe."

iwoca opracowała własny mechanizm zarządzania ryzykiem, który ocenia potencjał przedsiębiorstwa na podstawie danych uzyskanych w czasie rzeczywistym z integracji z bankami, platform online takich jak Amazon, eBay, PayPal i Alibaba oraz innych źródeł, w tym wyników finansowych i historii kredytowej przedsiębiorstwa.

Stworzona przez iwoca technologia pozwala firmie ocenić i zatwierdzić limit kredytowy do 150 000 USD w ciągu godziny.

ZAKOŃCZENIE

O iwoca

iwoca oferuje elastyczne finansowanie dla miliona małych i średnich przedsiębiorstw, którzy szukają alternatywy dla banków. Innowacyjny mechanizm zarządzania ryzykiem opiera się na analizie tysiąca danych dla szybszych i bardziej sprawiedliwych decyzji kredytowych, umożliwiając iwoce zaoferowanie małym firmom wsparcie finansowe do 150 000 USD (w Polsce limit wynosi 100 000 złotych) w ciągu kilku godzin. Z ponad 7500 transakcjami od rozpoczęcia działalności w 2012 roku, iwoca jest jednym z najszybciej rozwijających się pożyczkodawców w Europie. iwoca działa na terenie Wielkiej Brytanii, Polski, Niemczech i Hiszpanii. Firma jest współzałożycielem Innovate Finance, pierwszego na świecie organu dla branży FinTech.

Więcej informacji na www.iwoca.pl lub:

Facebook Page: https://www.facebook.com/iwoca

Twitter: https://twitter.com/iwoca

O Acton

Acton Capital Partners jest niezależną firmą zarządzaną przez wspólników, inwestującą w spółki z sektora internetowego, dostarczającą kapitał na etapie wzrostu. Inwestycje Acton koncentrują się na modelach B2C i B2smallB zorientowanych na e-commerce, platform sprzedaży online, e-usług i mediów cyfrowych. Firma z siedzibą w Monachium realizuje inwestycje na całym świecie, w tym posiada istotną ekspozycję na aktywa zlokalizowane w Europie. Fundusze są pozyskiwane od międzynarodowych inwestorów prywatnych i instytucjonalnych. Inwestycje firmy obejmują: AbeBooks, Elitepartner, Etsy, HolidayCheck, MyOptique, mytheresa.com, OnVista, Windeln.de i zooplus.

O CommerzVentures

CommerzVentures GmbH został założony przez Commerzbank AG jako fundusz venture capital z naciskiem na inwestycje w technologie usług finansowych i branży usługowej ("FinTech"). Fundusz jest spółką całkowicie zależną Commerzbank AG. Portfolio firm CommerzVentures charakteryzują się skalowalnymi i atrakcyjnymi modelami biznesowymi, które wykazują już wartość rynkową i potrzebują inwestycji mających na celu wspieranie dalszego wzrostu. Koncentracja inwestycji CommerzVentures skupia się na Europie, Izraelu i USA, uwzględniając trendy na światowym poziomie. Fundusz z siedzibą we Frankfurcie nad Menem, rozpoczął swoją działalność 1 października 2014r.

O Redline

Redline Capital Management ("Redline Capital") wspiera firmy z branży technologicznej i naukowej działające na terenie Europy, Ameryki Północnej oraz Izraela z wykorzystaniem kapitału podwyższonego ryzyka i wzrostu. Fundusze Redline Capital pochodzą od przedsiębiorcy i inwestora Vladimira Evtushenkov, większościowego akcjonariusza oraz założyciela JSFC Sistema (spółki notowanej na giełdzie w Londynie), który rozpoczął działalność jako inwestor w branży technologicznej ponad 20 lat temu. Transakcje funduszu warte są od 5 mln do 35 mln EUR, z możliwością dajszej inwestycji. Obecnie w portfelu funduszu Redline znajdują się m.in. udziały w firmach ironSource, iwoca, SI-Bone i Touch Surgery.

DANE KONTAKTOWE

iwoca

Salamander Davoudi

+44 (0) 207 8877632

salamander@tancredigroup.com

Acton

Anja Seipp

+49 (0) 89 2421877 22

press@actoncapital.de

CommerzVentures

Patrick Meisberger

phone: +49 (0) 69 348773491  

info@commerzventures.com
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

iwoca

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »