Gospodarka » Żywność

Jack i Burger – kulinarna podróż z amerykańskim duetem

Jack i Burger – kulinarna podróż z amerykańskim duetem
Zobacz więcej zdjęć »
Jeszcze nigdy kulinarna podróż po najciekawszych zakątkach świata nie była tak prosta. W tym roku zabiera w nią klasyczny, amerykański duet – burger i whiskey Jack Daniel’s. Do końca maja tandem zza oceanu gości na Festiwalu Burgerów, który trwa w 4 hotelach Starwood Hotels.

Whiskey z Lynchburga doskonale komponuje się z jedzeniem i podkreśla jego smak. Sprawia, że mięso, zwłaszcza soczysta wołowina, staje się jeszcze bardziej delikatne i kruche. Wiedzą o tym miłośnicy burgerów. Jednak w tym roku klasyczny amerykański burger zostanie urozmaicony o nietypowe składniki.

Inspiracją do stworzenia oryginalnych kompozycji, stały się podróże kulinarne po świecie, w które udali się szefowie kuchni hoteli Starwood Hotels. To dzięki ich kreatywności, do końca maja można spróbować propozycji burgerów z udziałem charakterystycznych dla poszczególnych krajów składników. Wraz z whiskey udamy się do: Australii (burger Surf and Turf), Chorwacji (Dalmatia Burger), Włoch (Burger Romano) i Polski (Warsaw Burger). Niewątpliwą ciekawostką degustacji będzie burger Monteverest - prawdopodobnie największy burger w Polsce.

Festiwal potrwa do 31 maja. Degustacje odbywają się w Hotelach Sheraton w Warszawie, Krakowie, Poznaniu (restauracje SomePlace Else) oraz w warszawskim Hotelu Westin (JP's Bar).

Rekomendowane do burgerów są:
Jack Daniel's Old No 7
To whiskey, która powstaje od 1866 roku. Ma bogaty i aromatyczny profil - początkowo wyraźnie słodki i owocowy smak, jednak rozwijający po chwili zdecydowane nuty dębowe i korzenne. Poddawana jest procesowi charcoal mellowing, co nadaje jej unikalny łagodny charakter i smak. Szef Kuchni rekomenduje: Burgery Romano, Highlander, Monteverest, Dalmatia Burger, Warsaw Burger.

Gentleman Jack Rare Tennessee Whiskey
To jedyna na świecie whiskey poddawana procesowi charcoal mellowing dwukrotnie - przed napełnieniem beczki oraz po jej opróżnieniu. W rezultacie whiskey tę cechuje wyjątkowa gładkość palety aromatyczno-smakowej. To łagodniejsza strona Jack Daniel's Tennesse Whiskey. Szef Kuchni rekomenduje: Burger Surf and Turf.

Jack Daniel's Tennessee Honey
Jack Daniel's Tennessee Honey to połączenie Jacka Daniel's Old no 7 z dodatkiem miodu. Cechuje go dębowo - korzenny smak whiskey z odrobiną miodu. Miodowy Jack przeznaczony jest głównie do picia w mocno zmrożonych shotach lub do delektowania się nim na lodzie oraz w drinkach i koktajlach. Szef Kuchni rekomenduje: Veggy Burger.


JACK DANIEL'S PRZYPOMINA: PIJ ODPOWIEDZIALNIE
www.pijodpowiedzialnie.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

pwdowiak

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 8 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »