Dom » Budownictwo

Jagiełły 6 we Wrocławiu. Ruszyła budowa

Jagiełły 6 we Wrocławiu. Ruszyła budowa
Zobacz więcej zdjęć »
Inwestor Bouygues Immobilier rozpoczął rewitalizację kamienic przy ulicy Jagiełły 6. W zabytkowe fasady z początku XX wieku zostaną wpisane nowe wnętrza – apartamenty i lokale usługowe. To kolejna inwestycja zmieniająca krajobraz tej części miasta. Zakończenie budowy planowane jest w grudniu 2018 r.

Na narożnej działce przy ulicy Jagiełły 6 rozpoczęła się rekonstrukcja kamienic pochodzących z 1905 roku. Przed wojną działała tutaj gospoda pod nazwą „Zum Bürgerwerder”, czyli „Na Kępie Mieszczańskiej”. Teraz w zabytkowe fasady zostaną wpisane nowe wnętrza – apartamenty i lokale usługowe.

- Urzeczywistniają się plany rewitalizacji tej części miasta. Cieszymy się, że mamy w tym swój czynny udział – mówi Pierre-Vincent Pasquet, dyrektor wrocławskiego oddziału Bouygues Immobilier.Inwestycja Jagiełły 6 zostanie utrzymana w stylu istniejących budynków, a architektoniczna forma umiejętnie wpisze się w ponad stuletnie dziedzictwo tego miejsca – dodaje.

Budowa ruszyła – rozpoczęły się prace rozbiórkowe. Osiągnięcie stanu zero planowane jest już w październiku, stan surowy zamknięty ma być zrealizowany we wrześniu 2018 roku, a cała budowa skończona w grudniu 2018 roku.

 

Sukces przedsprzedaży

W budynkach Jagiełły 6, licząc łącznie obie kamienice oraz nową część, znajdzie się 69 apartamentów, o powierzchniach od 23 mkw. do 137 mkw., od jednopokojowych typu studio po czteropokojowe (w tym dwa dwupoziomowe). Wysokość pomieszczeń wahać się będzie od 2,60 do 3 metrów. Większość apartamentów została zaprojektowana z przestronnym balkonem lub tarasem. Na dachu pojawi się dodatkowy przestronny taras dostępny dla wszystkich mieszkańców obiektu, gdzie będą mogli spotykać się i spędzać czas. Ceny za mkw. zaczynają się od 8,5 tys. zł.

Mimo tak wczesnego etapu realizacji, nabywców znalazło już prawie 30% apartamentów. To głównie inwestorzy, dla których taka dogodna lokalizacja gwarantuje zwrot kapitału, jak i osoby poszukujące odpowiedniego lokum dla siebie, które chcą mieć wszędzie blisko. Spacer do rynku zajmuje stąd tylko 15 minut – mówi Pierre-Vincent Pasquet.

 

Rewitalizacja w stylu art-déco

Charakter inwestycji będzie odzwierciedlał również design lobby, utrzymany w stylu art-déco. Mieszkańcy Jagiełły 6 będą mieli do dyspozycji zielony wewnętrzny dziedziniec, rowerownię i podziemny garaż, w którym znajdzie się blisko 60 miejsc parkingowych.

Na parterze planowane są również lokale usługowe. Projekt architektoniczny przygotował Zbigniew Maćków (Maćków Pracownia Projektowa). W ramach inwestycji deweloper przebuduje też układ drogowy w obszarze bezpośrednio przylegającym do działki. Powstaną tam między innymi chodnik oraz ścieżka rowerowa.

Jeden z największych deweloperów we Francji wybudował już we Wrocławiu apartamentowiec Wyspiańskiego 11, oddany do użytku w ubiegłym roku oraz realizuje osiedle Villa Alouette.

  Więcej informacji : http://www.bi-polska.pl/inwestycja/jagielly/opisRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PREXPERT

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »