Rozrywka i wypoczynek » Przyroda

Jak biegać z psem

Bieganie jest jednym z najpopularniejszych sportów. Każdego dnia, niezależnie od pogody, można zauważyć ludzi w parkach, lasach, a nawet na ulicach, którzy uprawiają tę dyscyplinę.

 Nic dziwnego, bowiem jest ona uważana za jedną z najzdrowszych. Bieganie poprawia sylwetkę, pozwala zrzucić zbędne kilogramy, a także wyzwala endorfiny, które szybko poprawiają samopoczucie.

Część osób lubi biegać samotnie, jednak spora część preferuje bieganie w towarzystwie. I choć przeważnie za towarzystwo wybiera się innych biegaczy, to niektórzy lubią biegać z psem. Zabranie na przebieżkę swojego czworonoga nikogo nie dziwi i potrafi być dobrą zabawą zarówno dla człowieka, jak i zwierzęcia. Należy tylko pamiętać o kilku rzeczach.
 
Zobacz również: bieganie z psem 

Po pierwsze, nie każdy pies nadaje się do biegania. Ciężko wyobrazić sobie osobę biegającą na przykład z jamnikiem czy małym kundelkiem. Pies musi być odpowiednio duży i musi należeć do rasy lubiącej aktywność fizyczną. Dość łatwo jest na szczęście zauważyć, czy psu sprawi radość taka zabawa. Nie jest jednak tak, że jeśli pies lubi biegać po ogrodzie, można od razu zabierać go na długie dystanse. Podobnie jak człowiek, pies do biegania powinien zostać odpowiednio przygotowany.

Wspólne bieganie warto zacząć od niewielkich dystansów, a potem stopniowo je zwiększać. Dobrym rozwiązaniem może być na przykład dokładanie do każdej przebieżki po 100 czy 200 metrów. W ten sposób pies będzie regularnie poprawiał swoje możliwości.

Trzeba koniecznie zadbać o odpowiedni zapas wody. Pies również będzie jej potrzebował, bowiem podczas fizycznej aktywności sporo wypoci.

Podobnie jak u siebie, należy zadbać także o stawy psa. W tym celu najlepiej do biegania wybierać trasy o miękkim podłożu. Odradza się bieganie po ulicach. Lepiej wybrać las, albo park o ścieżkach innych niż betonowe.
Autor: Blog Kochampsy.org - wszystko  o psach 


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kasiamer

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »