Dom » Wnętrza

Jak czyścić rolety materiałowe?

Rolety okienne przydają się o każdej porze roku. To fakt, iż najbardziej przydatne są latem, gdy temperatury często przekraczają 30 stopni, ale także są bardzo przydatne na jesień czy wiosnę.

Rolety okienne przydają się o każdej porze roku. To fakt, iż najbardziej przydatne są latem, gdy temperatury często przekraczają 30 stopni, ale także są bardzo przydatne na jesień czy wiosnę.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Choćby z tego względu, żeby móc się rano się wyspać lub wieczorem, gdy nie chcemy, żeby ktoś na podglądał. O rolety trzeba dbać także cały rok. Jak tego dokonać? Istnieje pięć prostych i sprawdzonych zasad.

Nie przesadzaj z detergentem

Nie musisz korzystać z całego arsenału środków czyszczących, żeby Twoje rolety były czyste. Tak naprawdę wystarczy już użycie zwykłej ściereczki. Detergenty, ale nie w dużych ilościach na pewno będą przydatne, gdy trzeba sobie poradzić z plamą po tłuszczu. Korzystaj z detergentu łagodnie, w malej ilości, a także ostrożnie, by przypadkiem nie zostały na rolecie jakieś ślady – zacieki czy odbarwienia.

Czyść delikatnie

Pamiętajmy, żeby czyścić w miarę delikatnie. Powinniśmy dostosować tę czynność do materiału, z jakiego dana roleta została wykonana. Wiele rolet pokrytych jest specjalną apreturą. Warunkuje ona sposób ich użytkowania. Co ważne, rolet nie można prać w pralce czy prasować. Do czyszczenia zaś użyjmy ściereczki z mikrofibry.

Roletę ściągaj, gdy jest to naprawdę wymagane

Za żadne skarby nie decyduj się na ściągnięcie rolety z okna, jeśli zabrudzenie nie jest zbyt poważne i wynika z codziennego użytkowania. Roletę po prostu najlepiej wyczyścić, gdy jest przymocowana do rurek i uchwytów. Jeśli ściągniemy roletę będziemy mieć później problemy z ponownym jej zamocowaniem, tak więc nie warto.

Odkurzacz? Czemu nie!

Być może przyjdzie taki dzień, gdy do czyszczenia rolety przydatny będzie odkurzacz. Niektóre zabrudzenia właśnie tak najlepiej usunąć. Najwygodniejsza do tego zadania jest końcówka szczotkowa.

Czyść, gdy dobra pogoda za oknem

Jak słońce świeci to raczej warto wyjść na spacer, ale także czyścić rolety. Dokładnie, w taką pogodę uda Ci się doprowadzić roletę do należytego porządku. Dlaczego? Gdy świeci słońce, łatwiej dostrzeżesz wszelkie zabrudzenia.

To by było na tyle. Jeśli dostosujesz się do tych rad możesz być pewny, że nigdy nie będziesz narzekać na stan swoich rolet. Jednocześnie ta pielęgnacja jest naprawdę mało wymagająca, liczy się systematyczność i proste środki, takie jak wspomniane w artykule.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Piszacyzbiurka

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »