Dom » Ogrody

Jak dbać o kompost latem?

Jak dbać o kompost latem?
Zobacz więcej zdjęć »
Założenie kompostownika to jeden z lepszych pomysłów, dlatego tak wiele osób się na to decyduje. Zobaczcie jak o niego dbać latem.

Chociaż w lipcu skupiamy się na wypoczynku w ogrodzie i często zapominamy o tym, że także w tym miesiącu nasz ogród wymaga nakładu pracy. Jak dbać o kompost latem? Jak założyć kompost latem? Jak dbanie o trawnik ma się do zakładania kompostownika?

Jak dbanie o trawnik ma się do zakładania kompostu?

W lipcu nie możemy zapomnieć o podlewaniu naszego trawnika, aby w trakcie suszy nie ucierpiał. Pamiętajmy także o tym, że musimy go regularnie kosić, takie koszenie wykonujemy co 7-10 dni. Trawa szczególnie w okresie letnim nie powinna być strzyżona zbyt nisko, ponieważ wtedy nasza gleba może ulec przesuszeniu, najlepiej, aby zostawiać jej wysokość na około 6 cm. Jeżeli wyjeżdżajmy na dłuższy czas, po powrocie nie powinniśmy jej znacznie skracać, powinniśmy powoli doprowadzać ją do odpowiedniej długości.

Trawa, która uzyskamy po koszeniu, świetnie sprawdzi się do założenia kompostownika, możemy ją także dorzucić do już stworzonej pryzmy kompostowej.

W lipcu nie możemy zapominać o naszym kompostowniku, naszą pryzmę kompostową powinniśmy uzupełnić resztkami organicznymi z gospodarstwa domowego, do naszej pryzmy możemy także dorzucać odpadki z ogrodu, nie możemy jednak do niej dorzucać tych z oznakami chorób. Ważne! Pryzma kompostowa powinna być stale lekko wilgotna.

W miejscach, gdzie przekwitły już rośliny jednoroczne oraz dwuletnie możemy wysiewać rośliny zielone, które możemy przeznaczyć na nawóz.

Do kompostowania sprawdzają się wszystkie odpadki organiczne oraz wszystkie odpadki pochodzenia roślinnego z ogrodu, dlatego też bez problemu możemy założyć nasz kompostownik latem. Nasz kompostownik najlepiej postawić w cieniu, miejsce na niego powinno znajdować się np. pod bzem, na przepuszczalnym podłożu, na lekkim wzniesieniu, ważne, aby w czasie deszczu nie gromadziła się w nim woda. Latem procesy tworzenia kompostu zachodzą o wiele szybciej, dlatego czasami lepiej założyć nasz kompostownik przed nadejściem lata.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

fifi0

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »