Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Jak dbać o nasz organizm zimą?

Jak dbać o nasz organizm zimą?
Zobacz więcej zdjęć »
Szczególnie ważnym podczas zimy jest zapewnienie organizmowi odpowiedniego wsparcia. I nie chodzi tu tylko o dostarczenie mu witamin czy ruchu. Starajmy się dbać o zdrowie działając zarówno od środka, jak i z zewnątrz. Jak zatem zapewnić naszemu ciału odpowiednią opiekę w okresie zimowym?

Ciepło od środka

W okresie zimowej pluchy warto zadbać o odpowiedni strój. Postarajmy się nie wyziębiać organizmu nosząc puchową, ocieplaną kurtkę, czapkę i rękawiczki. Zmiany temperatur, ogrzewanie lub klimatyzacja sprzyja rozwojowi wirusów i przeziębieniom, dlatego ubierajmy się „na cebulkę". Co to znaczy? Bądźmy gotowi na zmiany temperatury. Dodatkowy sweter pomoże nam w czasie mroźnych poranków. Co więcej, warto pomyśleć o nawilżaczach powietrza zarówno w pracy, jak i w domu, ponieważ wysokie temperatury w pomieszczeniach wysuszają zarówno skórę, jak i negatywnie wpływają na drogi oddechowe.

Dieta bogata w ciepło

Nawet w czasie zimy nie powinniśmy rezygnować z racjonalnej diety. Podstawą naszego menu powinny być dania rozgrzewające, które dodadzą nam witalności. Bogate w składniki mineralne kasze, pełnoziarniste płatki i zupy na mięsnym wywarze to niebanalne propozycje na zdrowe, energetyczne posiłki. Zaryzykuj i wprowadź je do swojej diety, a już po kilku dniach zobaczysz efekt! Zyskasz więcej energii do działania, a przede wszystkim poprawi się twoja odporność!

Sen lekiem na wszystko

Początek grudnia aura wyciszenia, odpoczynku, a przede wszystkim regeneracji przed wiosną, gdy wszystko budzi się do życia. Skoro sen jest lekiem na każde zło to tym bardziej będzie on  skuteczny zimą. Materac  Plantpur DREAM stanowi solidną podstawę wypoczynku w tym wymagającym okresie. Dlaczego? „W produkcie zastosowana została aż 6-centymetrowa, innowacyjna pianka Plantpur z blisko 50% zawartością naturalnych olejów roślinnych. To właśnie sprawia, że podstawa snu zapewnia idealne podparcie dla kręgosłupa oraz dopasowanie do kształtów ciała." - odpowiada Tomasz Goc, dyrektor handlowy z Fabryki Materacy Janpol. "Co więcej, zastosowana w produkcie dzianina Bamboo, posiadająca certyfikat Instytutu Włókiennictwa OEKO-TEX® Standard 100, charakteryzuje się wysoką higroskopijnością i przepuszczalnością powietrza. Korzystnie wpływa na cyrkulację krwi w organizmie. Dzianina Bamboo jest miękka i luksusowa w dotyku." - podsumowuje Tomasz Goc.

Domowe metody

 

Częste wahania temperatur i wilgotności powietrza nie najlepiej wpływają na kondycję skóry. Dlatego w każdej kosmetyczce powinny się znaleźć produkty, które ją nawilżą. Nie musimy wydawać fortuny na pielęgnację, cuda zdziałają także domowe zabiegi. Kompozycja prostych składników, które znajdą się w każdej kuchni dostarczy potrzebnych nam witamin. Dlatego warto poświęcić kilka minut na przygotowanie maseczki, której bazę mogą stanowić np. miód i śmietana. Szybka regeneracja i nawilżenie gwarantowane!Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Red.naczelny

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »