Dom » Wnętrza

Jak dobrać perfekcyjne oświetlenie

Dowiedz się, jak wybrać oświetlenie, które będzie tworzyć idealny klimat i atmosferę w twoim domu.

Światło a samopoczucie


Chcesz sobie poprawić nastrój? Po prostu spróbuj włączyć lampy. Odpowiedni rodzaj oświetlenia może stworzyć atmosferę, klimat miejsca i podświetlić rzeczy, na które chcesz zwrócić uwagę odwiedzających. Niewłaściwego typu oświetlenie może powodować senność, bóle głowy i prowadzić do wypadków podczas wykonywania nawet najprostszych zadań. Dlatego zadbaj o dobre rozmieszczenie lamp, zainwestuj w ściemniacze, a także dobór żarówek o odpowiedniej mocy.


Zastanów się podstawową funkcją danego pomieszczenia, rozmieszczeniem włączników, miejscami do siedzenia, a także pożądaną temperaturą światła w stosunku do kolorystki panującej we wnętrzu. Pomyśl też o nastroju.


Rodzaje oświetlenia


Ogólne

Ogólne oświetlenie może pochodzić z jednego centralnego źródła, zwykle na suficie, lub z kilku pojedynczych źródeł. Należy pamiętać, aby jasność była na poziomie wystarczającym do wykonywania codziennych czynności. Ściemniacze posłużą do zmiany atmosfery, jeśli wyniknie taka potrzeba. Zobacz, jakie oświetlenie oferujeCastorama.pl


Zadaniowe

Oświetlenie zadaniowe oświetla przestrzeń roboczą. Jeśli masz górne oświetlenie, dobierz lampy stojące podłogowe i biurkowe. Zamiast przesuwać wzrok od jasnego do ciemnego obszaru utrzymujemy pomieszczenie lekko rozświetlone, co wprowadza równowagę, a także może zapobiec bólom głowy i zmęczeniu oczu. Ponadto lampy stojące mogą być dodatkowymi elementami ozdobnymi we wnętrzu, szczególnie jeśli wybierzemy przedmiot, który jest jednocześnie designerski i praktyczny.


Punktowe

Akcentujące oświetlenie jest doskonałe do podkreślania przedmiotów, na które chcemy zwrócić uwagę. Zwykle wykorzystuje się je do podświetlania obrazów, grafik i zdjęć. Możemy w tej roli wykorzysta równego rodzaju kinkiety i taśmy LED. Oświetlenie punktowe powinno być mocniejsze od głównego, aby było widoczne nawet wtedy, gdy żyrandol jest zapalony.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Natasza Bednarek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 2 dni:
Dolomiti Paganella Bike – www.dolomitipaganellabike.com/en
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »