Dom » Nieruchomość

Jak dobrze wynająć pokój?

Wynajęcie pokoju może nastręczać wiele trudności. O czym należałoby pamiętać przed wynajęciem pokoju aby uniknąć kłopotów w przyszłości ? W tym krótkim artykule postaram się odpowiedzieć na to pytanie.

Niewątpliwie, należy zapoznać się ze stanem technicznym mieszkania gdzie zamierzamy wynająć pokój. Dokładne sprawdzenie w jakim stanie jest mieszkanie jest o tyle ważne, że właściciel mieszkania nie będzie mógł nam zarzucić szkód, które powstały nim się do niego wprowadziliśmy. Dobrze jest, w takim przypadku, zrobić zdjęcia dokumentujące warunki mieszkaniowe przed zamieszkaniem w naszym wymarzonym pokoju.

O ile to będzie możliwe, dobrym pomysłem jest zasięgnięcie opinii na temat właściciela mieszkania od byłych najemców czy sąsiadów. Możemy bowiem trafić na przykład na wyjątkowo wścibskiego właściciela, który będzie ingerował w nasze życie prywatne. Z pewnością, każdy najemca chciałby uniknąć tego typu ludzi.

Kolejną kwestią jest położenie samego mieszkania, a szczególnie naszego pokoju. Nie ulega wątpliwości, że pokój którego okno wychodzi na bardzo ruchliwą ulicę, nie będzie najlepszym wyborem w momencie gdy zależy nam na ciszy i spokoju. Również, jeśli mieszkanie znajduje się na ostatnim piętrze kilkupiętrowego budynku bez windy, taka sytuacja może okazać się dla nas uciążliwa. Z oczywistych względów, lepiej jest wynająć pokój w mieszkaniu położonym w centrum miasta niż na jego obrzeżach.

Jeśli chodzi o lokalizacje, najłatwiej znaleźć oczywiście pokoje do wynajęcia w dużych miastach, takich jak np. Warszawa, Kraków czy Poznań. Jeśli znaleźliśmy pracę w dużym mieście, należałoby się zastanowić, czy bardziej się opłaca wynająć pokój na przedmieściach i dojeżdżać do centrum czy też zamieszkać w centralnych dzielnicach płacąc więcej za wynajem.

Ostatnią sprawą, o której chciałbym wspomnieć jest spisanie umowy z właścicielem mieszkania. Umowa sporządzona w formie pisemnej daje większą pewność najemcy, że właściciel będzie stosował się do jej warunków. W razie sporu sądowego taka umowa będzie oczywistym dowodem.

Niniejszym poradnik nie zawiera wszystkich problemów przed jakimi stanąć mogą osoby, które planują wynajęcie pokoju. Mam jednak nadzieję, że ten krótki tekst pomoże choć trochę najemcom.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Fanman

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »