Firma » Praca

Jak dostać wymarzoną pracę? 5 praktycznych porad

Szukasz sposobu na oczarowanie przyszłego pracodawcy? Zastanawiasz się, co zrobić, aby dostać posadę, na której naprawdę ci zależy? Te kilka trików przybliży cię do sukcesu.

Ubieganie się o wymarzone stanowisko wymaga przygotowań. I to niezależnie od tego, jaka to będzie praca. Księgowa, redaktor, handlowiec, kierownik magazynu – każdy będzie musiał przechodzić przez to samo. Na szczęście istnieją sposoby na to, aby zwiększyć swoje szanse w procesie rekrutacyjnym. 

Oto one:

1) Przygotuj CV pod pozycję, o którą się ubiegasz

Zgodnie z tym, co mówi stare porzekadło – jak coś jest do wszystkiego, to jest tak naprawdę do niczego. Napisz więc kilka różnych wersji swojego zawodowego życiorysu. W każdej z nich połóż nacisk na inne umiejętności i doświadczenia. Dzięki temu pracodawca szybciej znajdzie interesujące go informacje na twój temat.

2) Zbierz informacje o przyszłym pracodawcy

Sprawdź, czym dokładnie zajmuje się firma, jakie sukcesy odniosła w ostatnim czasie, kim są jej klienci. Na tej podstawie przygotuj sobie odpowiednie pytania, które skierujesz do wymarzonego pracodawcy. Sprawisz przez to wrażenie osoby kompetentnej i szczerze zainteresowanej swoim przyszłym miejscem pracy.

3) Kontroluj swój język ciała

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej postaraj się zachować otwartą i przyjacielską postawę. Unikaj krzyżowania rąk i nóg. Staraj się jak najwięcej uśmiechać i okazywać zadowolenie z przebiegu rozmowy. Pamiętaj, że mowa ciała potrafi powiedzieć więcej niż tysiąc słów.

4) Nawiązuj kontakt wzrokowy

Dzięki temu zademonstrujesz swoją pewność siebie i otwartość. Dowiedziono, że osoby nawiązujące częsty kontakt wzrokowy są uważane za bardziej prawdomówne i wzbudzające zaufanie – a to przecież cechy, na które przyszli rekruterzy zwracają uwagę w szczególności.

5) Nie okazuj zdesperowania

Nie buduj w sobie przekonania, że akurat ta rozmowa kwalifikacyjna zakończy się telefonem z pozytywną wiadomością. Pamiętaj, że jest wiele powodów, dla których możesz nie otrzymać wymarzonej pracy. Na pewno jednak nie pomożesz sobie, jeśli podczas spotkania będziesz sprawiać wrażenie osoby zdesperowanej. Zamiast robić błagalne miny, postaraj się wykazać entuzjazmem i 

chęcią do działania.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

sylweczkamaj

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »