Dom » Budownictwo

Jak konserwować osłony zewnętrzne?

Jak konserwować osłony zewnętrzne?
Zobacz więcej zdjęć »
Przygotowując się do generalnych porządków po zimie w swoich planach należy uwzględnić nie tylko wysprzątanie całego domu, ale także zadbanie o te elementy, którym zazwyczaj poświęcamy niewiele czasu.

Mowa mianowicie o osłonach zewnętrznych, które jako rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo oraz chroniące wnętrze przed nadmiernym nagrzewaniem się i nasłonecznieniem są coraz częściej stosowane.

Nowoczesne osłony zewnętrzne, które znajdziemy w ofercie firmy ANWIS: rolety elewacyjne, rolety naokienne i podtynkowe, żaluzje fasadowe są rozwiązaniami wpływającymi na polepszenie parametrów użytkowych domu. Stanowiąc barierę dla promieniowania słonecznego, szczególnie w letnie, gorące dni, chronią wnętrza domu przed nadmiernym nagrzewaniem się. Natomiast zimą ograniczają nadmierną ucieczkę ciepła przez okna. Ponadto, osłony zewnętrzne zabezpieczają otwory okienne i elewacje przed zniszczeniem i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, np. przed gradem, deszczem, śniegiem, wiatrem.

Rolety elewacyjne oraz żaluzje fasadowe, z racji tego, że znajdują się na zewnątrz, w odróżnieniu od osłon wewnętrznych w dużo większym stopniu narażone są na różnego rodzaju zabrudzenia. Dla prawidłowego ich funkcjonowania szczególnie niebezpieczny może być gromadzący się na nich kurz oraz drobinki piasku. Zanieczyszczenia mogą być przyczyną zniszczenia powierzchni osłon, co w konsekwencji wpłynie na estetykę całego budynku, ale także mogą przyczynić się do uszkodzenia mechanizmów odpowiadających za prawidłowe funkcjonowanie osłon. Dlatego też ważne jest zadbanie o systematyczne czyszczenie zarówno rolet, jak i żaluzji zewnętrznych.

Większość prac związanych z utrzymaniem w czystości osłon możemy przeprowadzić sami. Raz na jakiś czas warto jednak zdać się na fachowca, przede wszystkim wówczas, gdy zakupione przez nas rozwiązania wyposażone są w automatykę, umożliwiającą zdalne sterowanie. Ponadto fachowiec sprawdzi detale, funkcjonowanie rolety, mechanizmy, w które wyposażony jest zastosowany przez nas produkt. Rolety zewnętrzne elewacyjne, rolety naokienne czy rolety zewnętrzne podtynkowe wyposażone są w skrzynkę z rurą nawojową oraz pionowe prowadnice. Gromadzący się w nich brud najlepiej usunąć za pomocą sprężonego powietrza. Tego typu kompleksowe usługi serwisowe oferują punkty partnerskie firmy ANWIS.

Czyszczenie i konserwacja rolet i żaluzji zewnętrznych nie jest niczym skomplikowanym, podstawowe prace można przeprowadzić we własnym zakresie. Należy jednak przestrzegań pewnych zasad, które pomogą w utrzymaniu osłon zewnętrznych w bardzo dobrym stanie przez długie lata.

Do czyszczenia rolet zewnętrznych, które w przypadku rozwiązań oferowanych przez firmę ANWIS wykonane są z wysokiej jakości materiałów, należy zastosować szmatkę lub miękką szczotkę. Uchroni to przed ewentualnym zarysowaniem powierzchni rolety (tak zwanego pancerza rolety). Nie należy również stosować agresywnych środków czyszczących, w tym szorujących. Czyszczenie rolet zewnętrznych z powodzeniem można przeprowadzić za pomocą wody z dodatkiem płynu do naczyń. Wodą z delikatnym środkiem myjącym czyścimy również paski i linki, które służą do ręcznej obsługi rolety.

Czyszczenie żaluzji fasadowych ANWIS należy rozpocząć od całkowitego opuszczenia lameli i zamknięcia ich w jedną stronę, a następnie – po oczyszczeniu – w drugą. Lamele czyścimy miękką szczotką, usuwając pył, kurz oraz inne zanieczyszczenia . W przypadku żaluzji fasadowych nie wolno stosować preparatów na bazie rozcieńczalnika i rozpuszczalnika. W przypadku elementów tekstylnych również należy je oczyścić na sucho. Warto pamiętać, iż czyszczenie na mokro lamel żaluzji fasadowej mogłoby spowodować powstanie nieefektownych smug. Wyjątkiem są tu jedynie profesjonalne maszyny myjące dedykowane do tego typu produktów.

Bogata gama kolorystyczna oferowanych przez firmę ANWIS rozwiązań sprawia, że każdy może znaleźć produkt dopasowany do własnych potrzeb. Rolety oraz żaluzje zewnętrzne idealnie komponują się zarówno z domami utrzymanymi w stylu nowoczesnym, jak i tradycyjnym. Jednak, aby spełniały swoją rolę jako estetyczne i funkcjonalne zwieńczenie elewacji należy o nie dbać i przeprowadzać systematyczne czyszczenie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

DT MEDIA

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »