Rozrywka i wypoczynek » Hobby

Jak kupić dobre łyżwy dla dziecka

Twoja pociecha wybrała się z wujkiem lub na lodowisko i tak jej się spodobało, że chce teraz chodzić tam codziennie? Możesz sprawić jej radość i podarować łyżwy. Oto kilka porad, czym kierować się przy ich zakupie.
Z regulacją czy bez

Wśród łyżew dziecięcych możemy wyróżnić trzy typy: figurówki, hokejówki i łyżwy regulowane. Te ostatnie są dobrym rozwiązaniem dla oszczędnych, ponieważ regulacja o 3-4 rozmiary pozwala na wykorzystanie ich przez dwa lub nawet trzy sezony. Jeśli jednak wiemy, że dziecko będzie często chodzić na lodowisko, lepiej postawić na łyżwy klasyczne, dobrze dopasowane do stopy malucha.

Wiązanie czy zapięcie

W czasach, kiedy wszystko kupowało się “na zapas”, panowało przekonanie, że wiązane łyżwy dla dzieci są bardziej praktyczne, gdyż mogły służyć im przez długi czas. Wystarczyło kupić większe i ścisnąć sznurówki. To rozwiązanie miało jednak pewną wadę - trzeba było naprawdę mocno je zacisnąć, aby but dobrze przylegał do drobnej nóżki dziecka. Jeśli chcemy kupić bezpieczne łyżwy, wybierzmy te z zapięciami. Są wygodniejsze i lepiej trzymają nogę, co ułatwia dziecku kierowanie łyżwą i wyczucie jej w czasie jazdy.

A może łyżworolki?

Ciekawa alternatywa dla dzieci tak lubiących jazdę na łyżwach, że nie chcą z niej rezygnować wraz z końcem zimy. To po prostu buty z doczepianymi płozami i kółkami, które można wymieniać. Przy zakupie trzeba jedynie zwrócić uwagę, by mocowanie było stabilne, a wszystkie elementy dobrej jakości.

Poszukaj ofert na wyprzedażach online.

Gdzie kupić łyżwy?

Supermarkety w sezonie zimowym prześcigają się w coraz to nowych ofertach łyżew dla dzieci. Jednak zakup łyżew w marketach to nie do końca dobry pomysł - czasami są wykonane z niskiej jakości materiału. Lepiej postawić na firmowy sprzęt ze sklepów sportowych, a jeśli nie mamy zbyt dużych funduszy, warto sprawdzić markowe outlety. Porządne łyżwy to w końcu gwarancja zarówno dobrej zabawy, jak i bezpieczeństwa dziecka.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Wyprzedaże odzieży Limango
http://www.limango.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »