Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Jak łagodzić skutki wiosennej alergii wziewnej?

Wiosną alergie wziewne dają się w szczególny sposób we znaki, jak byśmy się bowiem nie starali, nie jesteśmy w stanie zmusić przyrody do tego, aby nie budziła się do życia po zimie.

Pylenia drzew, traw i krzewów nie da się powstrzymać, reakcje uczuleniowe organizmu wydają się więc nieuniknione. Na szczęście, nie oznacza to wcale, że jesteśmy skazani na wiosnę w domowym zaciszu z inhalatorem w dłoni. Alergii wziewnej nie można pokonać, walka z nią nie jest jednak skazana na niepowodzenie.

Alergia a prognoza pogody
Osoby, które deklarują, że nie przepadają za telewizją i oglądają ją wyłącznie z grzeczności, wiosną powinny zastanowić się nad tym, czy nie zweryfikować swoich poglądów. Problem alergii jest na tyle poważny, że największe stacje telewizyjne starają się wychodzić naprzeciw tym ze swoich widzów, którzy zmagają się z tą przypadłością, okazuje się więc, że coraz więcej miejsca w ich ramówce zajmuje prognoza pogody dla alergików. Co ważne, nie informuje ona wyłącznie o tym, w których częściach Polski zagrożenie alergiami jest największe. Podaje również dane na temat zachmurzenia, wiatru i opadów atmosferycznych, a przecież właśnie na ich podstawie można tak planować spacery i wyjścia do miasta, aby kontakt z alergenami był jak najmniejszy. Być może oglądanie prognozy pogody nie uchroni nas przed reakcją uczuleniową organizmu, może jednak przyczynić się do tego, że stanie się ona znacznie łagodniejsza.

Alergia a higiena osobista
Alergicy, którym zwraca się uwagę na znaczenie higieny osobistej w procesie walki z alergenami wziewnymi często się oburzają, na początku dwudziestego pierwszego wieku dbanie o siebie jest już bowiem czymś oczywistym. Okazuje się jednak, że akcentowanie znaczenia higieny osobistej alergików nie jest wcale bezpodstawne, oczekuje się od nich bowiem więcej niż od innych. Zmiana nawyków powinna dotyczyć zwłaszcza momentu następującego zaraz po powrocie do domu, oczywiste musi być wtedy więc nie tylko szybkie przebranie się w ubrania wolne od alergenów przyniesionych z zewnątrz, ale również staranna kąpiel, która usunie niewidoczne dla oka pyłki ze skóry i włosów alergików.
Więcej o alergii przeczytasz na blogu: http://niealergii.pl/alergia/.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JustynaZ

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »