Firma » Biznes

“Jak mówić o sobie dobrze”?

Sieć Przedsiębiorczych Kobiet od lat swoimi działaniami zwraca uwagę swojej społeczności na konieczności zmian w obszarze budowania własnej wartości przez kobiety. Dlatego zdecydowała się zorganizować konferencję i wspólnie z zaproszonymi Gośćmi rozpoczną debatę nad tym problemem.

Kilka tygodni temu na polskim rynku wydawniczym pojawiła się nowa pozycja, książka “Jak mówić o sobie dobrze” napisana przez Aleksandrę Więcką, wydana przez Zwierciadło. Książka powstała na kanwie warsztatów, które Ola prowadziła dla uczestniczek dwóch programów Sieci Przedsiębiorczych Kobiet: Biznes w Kobiecych Rękach, który jest programem akceleracyjnym adresowanym do kobiet z pomysłem na biznes i z planem założenia swojej firmy, oraz programu Be The Change, czyli wieczornych spotkań w duchu storytellingu, podczas których 3 kobiety opowiadają swoje historie o punktach zwrotnych w życiu i inspirują do działania. Książka była impulsem do stworzenia konferencji i rozpoczęcia debaty na temat problemu, z jakim mierzą się kobiety, czyli zawieranie publicznie głosu oraz opowiadanie o swoich sukcesach w przestrzeni publicznej.

Spotkanie odbędzie się już 30 września i ze względu na lepszą dostępność wydarzenia, organizatorzy zdecydowali się na formułę hybrydową - połączenie transmisji internetowej z wydarzeniem stacjonarnym w Centralnym Domu Technologii CDT. Na profilu Sieci Przedsiębiorczych Kobiet na Facebooku oraz kanale na Youtube będzie prowadzona transmisja live z wystąpień i paneli, a w Centralnym Domu Technologii CDT ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa jedynie 40 uczestniczek będzie miało możliwość spotkania się z prelegentami, zadanie im pytania oraz wzięcia udziału w wyjątkowych warsztatach.

Dla osób, które wykupią bilet i przybędą na konferencję, Sieć Przedsiębiorczych Kobiet przygotowała warsztaty:

#IamRemarkable - warsztat, który jest inicjatywą Google, ma pomóc kobietom i przedstawicielom innych grup otwarcie mówić o swoich osiągnięciach w miejscu pracy i poza nią - w ten sposób obala stereotypy, walczy ze społecznym wymogiem skromności i burzy niewidzialne bariery, które te osoby spotykają na swojej drodze. Warsztat poprowadzi Agata Zioło, która jest jedną z najbardziej aktywnych facylitatorek programu na całym świecie.

Jak mówić o sobie dobrze - warsztat poprowadzony przez Aleksandrę Więckę - autorkę książki o tym samym tytule daje jego uczestniczkom realne narzędzia do zmiany budowania narracji o sobie samej, a dzięki temu również do wprowadzenia zmian w swoim życiu. To właśnie od przekonującej historii często rozpoczynają się nowe biznesy, nowe przyjaźnie czy otwierają się kolejne drzwi.

Warsztaty to wyjątkowa możliwość poznania inspirujących kobiet, zatrzymania się, autorefleksji i spojrzenia na to, w jaki sposób stereotypy wpływają na nasze postrzeganie siebie. Bilety do kupienia tutaj: https://evenea.pl/pl/wydarzenie/konferencjajakmowicosobiedobrze

 

“Kobiety zabierają publicznie głos dwa razy rzadziej niż mężczyźni. Nie dlatego, że nie mają nic do powiedzenia. Kobiety nie wierzą, że ich historie są ciekawe, że ktoś chce ich wysłuchać. Nie są też przyzwyczajone, żeby mówić o sobie dobrze.” Aleksandra Więcka, “Jak mówić o sobie dobrze”.

Program konferencji:

10:00-10:05 Rozpoczęcie, oficjalne przywitanie – Dorota Czekaj

10:05-10:10 Przywitanie gości przez Fundację PFR

10:15-10:35 Wykład ekspercki otwierający: “YEStem kobietą! Mówię o sobie dobrze? O tym, jakie mamy bariery wewnętrzne i zewnętrzne do pokonania i o tym, że mówienie o sobie dobrze to koniec i początek pewnego ważnego procesu” – Katarzyna Pawlikowska

10:40-11:25 Pierwszy panel dyskusyjny – WHY? Podczas panelu z zaproszonymi Ekspertami zastanowimy się, dlaczego tak się dzieje, że kobiety nie mówią o sobie dobrze i dlaczego rzadziej zabierają głos. Prowadzący: Paweł Oksanowicz, Goście: Magda Oleksiewicz – Goldman Sachs, Martyna Wyrzykowska – Ofeminin; Marzena Mazur -TokFM, Wojciech Eichelberger.

11:25-11:45 – Dlaczego powstała książka “Jak mówić o sobie dobrze?” – Aleksandra Więcka

11:50-12:35 Drugi panel dyskusyjny – HOW? Podczas drugiego panelu dyskusyjnego, porozmawiamy o tym co zrobić, aby zmienić sposób myślenia kobiet, tak aby mówiły o sobie dobrze. Czy można się tego nauczyć? Jeżeli tak, to jakie są sposoby i rozwiązania. Prowadząca: Aleksandra Karasińska – Forbes, Goście: Aleksandra Więcka, Małgorzata Walczak – PFR, Dorota Wolna – PwC.

12:40- 13:00 Be The Change, Małgorzata Górna PwC

13:00 – 13:10 – Mama-Warszawianka na rynku pracy. Wygrajmy z Covidem – Katarzyna Wilkołaska-Żuromska,

13:15 Podsumowanie konferencji, pożegnanie uczestników na online- Dorota Czekaj

14:00-15:30 – Warsztat Jak mówić o sobie dobrze / Warsztat I am remarkable

Więcej na temat wydarzenia i działań Sieci Przedsiębiorczych Kobiet: 

 

Strona https://siecprzedsiebiorczychkobiet.pl 

Facebook https://www.facebook.com/SiecPrzedsiebiorczychKobiet/

Grupa na Facebooku https://www.facebook.com/groups/siecprzedsiebiorczychkobiet

Instagram https://www.instagram.com/siecprzedsiebiorczychkobiet/

LinkedIn https://www.linkedin.com/company/3251814/admin/

 

Partnerami wydarzenia są: PwC, Fundacja PFR, Ofeminin, Zwierciadło oraz Goldman Sachs.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Sieć Przedsiębiorczych Kobiet
http://www.siecprzedsiebiorczychkobiet.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »