Firma » Praca

Jak napisać dobre CV, które które hipnotyzuje rekruterów?

Jak napisać dobre CV, które które hipnotyzuje rekruterów?
Zobacz więcej zdjęć »
Rekruterzy są zgodni - cv powinno przyciągać wyglądem , a zaintrygować zawartością. Jak napisać CV, które nie tylko da Ci wejściówkę na rozmowę kwalifikacyjną, ale także da silną pozycję do negocjowania wysokiej stawki? Dowiesz się z tego artykułu.

 

Zadbaj o dobry Wzór CV

Rekruter poświecą na każde CV średnio ok. 6 sekund. Załóżmy, że otrzymał 80 CV na dane stanowisko, jakim cudem Twoje CV ma mu wpaść w oko, jeśli na pierwszy rzut oka niczym nie różni się od innych...?


Nie idź w przeciętność, bo otrzymasz przeciętność. Zadbaj o profesjonalny wzór CV.


Jeśli nie do końca wiesz, jak zrobić go samodzielnie, nie męcz się, 
możesz pobrać jeden z gotowych wzorów CV Wordczyli wzór cv doc  

Dobry szablon CV da Ci dwie rzeczy: 

- rekruter szybko wyłuska Cię z tłumu
- wartość Twojej osoby w oczach rekrutera poszybuje mocno w górę, a to przełoży się na Twoją mocną pozycję potrzebną przy negocjacji stawki wynagrodzenia na rozmowie kwalifikacyjnej


GRA WARTA ŚWIECZKI

Jeśli wahasz się czy stworzyć cv samodzielnie czy pobrać gotowy szablon, 
być może ten artykuł Ci w tym pomoże

Zapomnij o jednym, uniwersalnym wzorze CV

To, że Twoje CV przekona do siebie pracodawcę, który szuka pracownika do działu sprzedaży, nie oznacza, że przekona także rekrutera prowadzącego nabór na stanowisko marketingowe. 

Wejdź w buty osoby rekrutującej. 

Jedną z najlepszych strategii jest wnikliwe zapoznanie się z treścią oferty rekrutacyjnej, a szczególnie z wymaganiami stawianymi tam kandydatom.

Oczywiście rzadko jest tak, że idealny kandydat to ten spełniający 100% wymogów. Z drugiej jednak strony te wymagania po coś tam są. 

Jeśli spełniasz niektóre kryteria, postaraj się wyrazić to językiem oferty. Taki zabieg skupi uwagę pracodawcy na elementach, w których wpasowujesz się w ofertę, zamiast na tych, których Ci brakuje. 

Zbuduj swoje CV tak, aby było skanowalne

W związku z faktem, że rekruter poświęca możliwie minimalny czas na zapoznanie się z Twoim CV, dobrze byłoby mu to ułatwić. 

Cv nie powinno być raportem informacyjnym  na temat Twojej osoby. Nie ulegaj powszechnej opinii, że musisz tam podać absolutnie wszystko, co jest związane z Twoją ścieżką kariery. To Ty selekcjonujesz informacje.

Zrób to tak, aby po pierwsze ułatwić pracodawcy wyłuskanie najważniejszych kwestii. Po drugie pamiętaj, że zbyt wiele informacji utrudnia zapoznanie się z Twoją aplikacją. 

Natomiast pewien minimalizm pozwala uwydatnić to, na czym najbardziej Ci zależy, aby przekazać pracodawcy.

Zrób test. 

Przed wysyłką cv, daj je do wglądu osobie z Twojego otoczenia. Powiedz, że ma 15 sekund na wyłuskanie najważniejszych informacji z Twojego wzoru CV. 

Zapytaj, czego się dowiedziała i sam zdecyduj czy to jest to, na czym Ci zależało

Mów językiem korzyści

CV to Twoja oferta sprzedaży. Ma nie tylko informować o tym kim jesteś i jak wcześniej przebiegała Twoja kariera zawodowa. Ma Cię tak zarekomendować pracodawcy, żeby ten poczuł, że wręcz musi zaprosić Cię na rozmowę kwalifikacyjną. 

Kilka praktycznych wskazówek odnośnie tego, jak poprawnie stosować język korzyści w  tworzeniu przekonującego formularza cv
 znajdziesz w artykule na temat tego, jak napisać dobre cv

Osiągnięcia - to jest Twoja przewaga

Każde CV zawiera informacje o tym co robimy teraz, czym zajmowaliśmy się wcześniej, ale niewiele aplikacji prezentuje osiągnięcia kandydata.

Pracodawcy szukają dziś (w zasadzie) zawsze tych najlepszych. Błąd, szukają też tych przeciętnych, ale wtedy oferują przeciętne warunki. 

Chcesz fajnej pracy i fajnych zarobków? Pokaż, że jesteś tego wart.

Osiągnięciami wcale nie muszą być jakieś spektakularne działania, typu zwiększenie sprzedaży 350% w stosunku do poprzedniego miesiąca.

To może być np. przygotowanie ciekawej oferty, która skutkowała widocznym zwiększeniem liczby zapytań ze strony klientów. 

Reasumując - osiągnięciami mogą być drobne wdrożenia, usprawnienia lub działania, które wywołały pozytywny efekt. 

Co jest najważniejsze w zaprezentowaniu osiągnięć w Twoim wzorze CV? Poparcie ich konkretnymi liczbami bądź innymi wymiernymi efektami. Niech to nie będą suche frazesy. Spraw, aby rekruter czytając je, mógł sobie wyobrazić jak wprowadzasz podobne usprawnienia w jego firmie. 

Cv pozwala nam na tworzenie konkretów. Jeśli czujesz, że potrzebujesz rozwinąć temat osiągnięć nieco bardziej, dobrym miejscem ku temu jest stworzenie listu motywacyjnego.

Jednak znów...pamiętaj, aby zadbać nie tylko o dobrze napisany tekst, ale również aspekt wizualny.

O to drugie możesz łatwo zadbać pobierając jeden z dostępnych Wzorów Listu Motywacyjnego Word

więcej podobnych treści znajdziesz na checklista.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

eff54

Komentarze (2)

  • avatar
    ~Wojtek 2018-07-28 19:53:57

    Święta sprawa, Daga! Ja zrobiłem tak samo kupiłem sobie premium, żeby mieć dostęp do większej ilości szablonów bo myśle a co! Się placi się ma potem!

  • avatar
    ~Daga 2018-07-19 06:30:56

    Zgadzam się z tym, że dobre CV powinno od razu przykuwać wzrokiem. Ja nie bardzo znam się na programie Word, dlatego swoje CV stworzyłam poprzez kreator online SzybkieCv. Za 11,90 mam doskonałe CV, które mam nadzieję przykuje oko mojego przyszłego pracodawcy i w końcu dostanę pracę


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »