Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Jak nie przytyć w czasie świąt – recepta kryje się w Twoich genach

Boże Narodzenie to nie tylko czas spotkań w gronie najbliższych, ale również wielkie ucztowanie przy suto zastawionym stole. To sprzyja przybieraniu na wadze. Jak po świętach wrócić do swojej sylwetki? Odpowiedź znajdziemy w badaniach genetycznych.

Niełatwo przejść obojętnie obok stołu uginającego się od bożonarodzeniowych potraw. Sprzyja temu zarówno świąteczna atmosfera, jak i zimowa aura za oknem. Staramy się spróbować każdego dania, a na stole często znajdujemy przysmaki, na które z utęsknieniem czekamy przez cały rok. Takim pokusom trudno się oprzeć. Niestety, większość z wigilijnych potraw to prawdziwe kaloryczne bomby. Wystarczy wspomnieć chociażby majonez, który dodajemy do popularnej sałatki jarzynowej czy karp smażony w głębokim tłuszczu. 
 
Badania DNA kontra dodatkowe kilogramy 
 
Jeśli ucztowanie przeciąga się przez kilka dni, jest duże prawdopodobieństwo, że nasza waga zacznie pokazywać kilka kilogramów więcej. Zrzucenie ich nie jest już tak łatwe jak ich nagromadzenie. Konsekwencje czasu świątecznej beztroski możemy odczuwać jeszcze wiele tygodni. 
Jak skutecznie wrócić do swojej wagi i dbać o piękną sylwetkę przez cały rok 2017? Odpowiedź kryje się w badaniach genetycznych, które dadzą nam precyzyjne wskazówki jak się odżywiać i ruszać, aby nie przytyć nie tylko w święta.
 
Przyniosą też odpowiedź jak w pełni wykorzystać tkwiący w naszym organizmie potencjał, ograniczając wpływ negatywnych czynników na zdrowie i dobre samopoczucie. 
 
- Dzięki informacjom zapisanym w DNA możemy stwierdzić jaki rodzaj diety jest dla nas najbardziej odpowiedni i jakie produkty są najlepszym źródłem witamin dla naszego organizmu – mówi dr inż. Tomasz Czernecki, dietetyk genetyczny, jeden z niewielu w Polsce specjalistów od nutrigenomiki i współzałożyciel Vitagenum. – Otrzymamy wytyczne jak zapobiegać otyłości brzusznej. 
 
Trening dopasowany do genów 
 
Na tym nie koniec. - Dowiemy się m.in. jak powinniśmy ćwiczyć, aby osiągnąć i utrzymać wysportowaną sylwetkę, w jakich dyscyplinach sportowych mamy największe szanse odnieść sukces, jak szybko organizm pozbywa się związków toksycznych – dodaje dr inż. Tomasz Czernecki. - Świadomość słabych i mocnych stron umożliwi nam podjęcie działań, dzięki którym zachowamy dobrą kondycję, szczupłą sylwetkę oraz zdrowy wygląd skóry. 
 
Ta wiedza nie tylko pozwoli nam zrzucić po świętach zbędne kilogramy, ale też rozpocząć trening, który sprawi, że długo będziemy cieszyć się wymarzoną sylwetką i zdołamy ją utrzymać. Dzięki temu na następną wigilię będziemy perfekcyjnie przygotowani. Nawet po sutej kolacji będziemy wiedzieć jak szybko spalić kalorie, a troska o zbędne kilogramy przestanie być naszym problemem. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

info@synertime.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »