Technologie » Internet

Jak pozbyć się strony startowej Ask.com z przeglądarki?

Nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie liczba stron do nawigacji startowej rośnie w błyskawicznym tempie. Bezpośrednio po rozpoczęciu kampanii nawigatorów startowych fora internetowe wypełniają się pytaniami o bezpieczeństwo takich stron.

Istotne są także i o wartości wynikające z wyszukiwania poprzez samoaplikujące się portale. W całej swojej masie stanowią one już potężną konkurencję dla Googla, Binga czy Yandexa.

Każda z takich stron prezentuje nowe rozwiązania, zaskakując użytkowników pomysłami promocji, nie mówiąc o podstępnym zakradaniu się do przeglądarek “od tyłu”. Mimo, że wielu niezadowolonych użytkowników naprędce poszukuje odpowiedzi na pytanie, jak tę agrywną reklamę usunąć, wielu z nich świadomie rozpoczyna korzystanie ze stron nawigacji startowej. Statystyki odwiedzin tych stron wskazują na rosnące zapotrzebowanie na taką usługę i dobrowolne aplikowanie ich przez grupę użytkowników, która dostrzegła w nich potencjał porządkujący chętnie odwiedzane linki i pomoc w surfowaniu po sieci.

Wyszukiwarka Ask.com rozpoczęła walkę o użytkowników w USA, a krótko po tym zadebiutowała w Europie. Po osiągnięciu dominacji na rynku tureckim stało się jasne, że Ask przypieczętowała pozycję lidera strony do nawigacji startowej w Europie, mimo że na początkowym etapie promocji skargi zdegustowanych użytkowników rosły mnożyły się w niesamowitym tempie. A jednak statystyki Alexa i Google AdPlanner pokazują rosnące zainteresowanie nawigatorami - o Ask słyszeli już przecież wszyscy; a obecnie większość też chętnie ją ustawia.

Gdy Ask rozpoczynał kampanie na nowych rynkach, fora internetowe oraz skrzynka producenta pękały od pytań “Jak usunąć Ask z mojej wyszukiwarki?”, “Jak pozbyć się Ask.com?” Jednak w miarę poznania funkcjonalności strony i nieistniejącego zagrożenia, coraz więcej osób decydowało się na pozostawienie Ask’a w pasku wyszkiwania z praktycznych i estetycznych względów. Obecnie, w kilku krajach Świata - także w Polsce, ma miejsce podobny fenomen dotyczący strony startowej V9.

V9 prezentuje użytkownikom zdecydowanie bogatszą ofertę niż klasyczne wyszukiwarki nawigacyjne. Atrakcyjny layout, zbiór najchętniej odwiedzanych stron wraz z przyjaznymi miniaturami, dopasowanie do wymagań użytkowników (komentarze są brane pod uwagę przy wzbogacaniu strony) oraz nieustannie rosnąca liczba nowych funkcjonalności spowodowały, że w Turcji zapanowała V9-mania, która wrzuciła V9 na listę 50 najchętniej odwiedzanych portali.

V9? Czym jest V9?

V9 jest embedowana z programami, widoczna w kafejkach internetowych i dosłownie wszechobecna w internetowej rzeczywistości Turcji. Linki najpopularniejszych stron lokalnych i zagranicznych, możliwość prostego logowania w portalach społecznościowych oraz selekcja treści bezpiecznych dla najmłodszych użytkowników zagwarantowały sukces stronie V9 w tureckim rankingu. Od niedawna V9 zbiera także najciekawsze linki muzyczne i video, prezentując je w formie zebranych katalogów.

Zdecydowanie, jako nowatorskie medium nawigacji startowej, V9 robi wszystko aby odróżnić się od konkurencji. Chce się podobać i wzbogaca swoje możliwości, aby codzienna przygoda z Internetem użytkowników na Świecie rozpoczynała się właśnie od V9.com.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

337.com
http://www.337.com/pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »