Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Jak prac odziez dziecięcą?

W trakcie prania ubranek dla najmłodszych zawsze należy zachować wyjątkową ostrożność względem materiału, zwłaszcza do pierwszego roku życia maluszka. Kolejne miesiące także wymagają od nas czujności, a dopiero gdy nadejdą trzecie urodziny, pranie ubranek stanie się nieco prostsze.

Prawie wszystkie ubranka dla dzieci wrzuca się do pralki ustawionej na temp. 60 stopni. W następnej kolejności, blisko 3. miesiąca życia malucha, powinniśmy obniżyć temp. do 40 stopni, co bez problemu wystarczy do usunięcia z ubrania wszelkich bakterii oraz wszelkich alergenów.

Do momentu ukończenia pierwszego roczku zdecydowanie należy wykorzystywać do prania ubranek dla niemowląt hipoalergicznego proszku. W jego składzie jest o wiele mniej substancji zapachowych i detergentów. Rozsądną opcją może być także proszek do prania z glinką, która zmiękcza tkaninę.

Dodatkowo należy zawsze czytać symbole na metkach ubranek dla dzieci. Co one zawierają? Uwagi dotyczące sposobu prania oraz maksymalnej temperatury. Kluczowe są również symbole z ikonką żelazka, informujące o tym, w jakiej temperaturze najlepiej prasować ubranka dla dzieci.

Symbol miski z wodą wskazuje temperaturę, zależnie od konkretnej tkaniny. Symbol miski z poziomą kreską na dole odnosi się do tkanin wyjątkowo delikatnych. To właśnie ich dotyczą specjalne programy prania. Symbol miski i dłoni informuje, że ubranko należy prać ręcznie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Dabali777

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
Maskotka z filcu - warsztaty, 22.09, godz. 12:00, Empik Bonarka, Kraków,
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 114017 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )