Społeczeństwo » Społeczeństwo

Jak przejść przez rozmowę kwalifikacyjną?

Rozmowa kwalifikacyjna to dla każdego stresujące doświadczenie. Wiele osób odczuwa tremę w trakcie rozmów o pracę, a nawet na samą myśl o nich. Wszystko dlatego, że chcemy dobrze wypaść i odnieść sukces, bo przecież zależy nam na otrzymaniu pracy.

Koncentrowanie się na tym jak bardzo ważne jest dla nas otrzymanie pracy może powodować, że będziemy sparaliżowani ze strachu. W silnym stresie będzie nam trudno dobrze się zaprezentować. Jak nie dopuścić do tego, aby trema nas pochłonęła i odebrała wymarzoną posadę?

Warto wiedzieć, że nadmierny spokój może także zostać negatywnie oceniony przez potencjalnego pracodawcę. Zbyt duża pewność siebie nie jest dobrze postrzegana, gdyż może uchodzić za zarozumiałość. Trzeba zachować złoty środek. Czy to wystarczy?

Równowaga między nadmierną pewnością siebie a paraliżującym lękiem to tylko jeden z aspektów, o jakie należy zadbać, kiedy ubiegamy się o pracę. Co zrobić, aby zostać lepiej ocenionym niż pozostali kandydaci? Jeśli chcemy dobrze wypaść podczas rozmowy kwalifikacyjnej musimy wiedzy co zrobić przed rozmową i jak się zachowywać, kiedy bierzemy w niej udział.

Artykuł przedstawia praktyczne wskazówki dotyczące tego, jak się przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej oraz jak się zachować w trakcie i po rozmowie, aby maksymalnie zwiększyć swoje szanse na sukces. Wszystkie wskazówki będą bardzo przydatne dla osób, które nie mają dużej wprawy w rozmowach kwalifikacyjnych i chcą bardziej swobodnie zachowywać się podczas rozmowy, aby dobrze wypaść przed pracodawcą i otrzymać wymarzoną posadę. Będą także wartościowe dla osób, które mają już pewne doświadczenie w rozmowach kwalifikacyjnych, ale chcą zwiększyć swoje umiejętności i szanse na zatrudnienie.

Bibliografia:

  1. Antony, M., Swinson, R. (2007). Jak przezwyciężyć nieśmiałość i lęk przed otoczeniem? Trening. Gliwice: Wydawnictwo HELION.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Moja Psychologia

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »