Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Jak przespać noc podczas kataru?

Jak przespać noc podczas kataru?
Zobacz więcej zdjęć »
Katar, męczący w ciągu dnia, może okazać się jeszcze bardziej uciążliwy w nocy. Zatkany nos zaburza spokojny sen, a to może wpływać na pogorszenie samopoczucia oraz zmęczenie następnego dnia. Dlatego tak ważne jest, aby podczas choroby zadbać o niezakłócony odpoczynek w ciągu nocy.

Katar, męczący w ciągu dnia, może okazać się jeszcze bardziej uciążliwy w nocy. Zatkany nos zaburza spokojny sen, a to może wpływać na pogorszenie samopoczucia oraz zmęczenie następnego dnia. Dlatego tak ważne jest, aby podczas choroby zadbać o niezakłócony odpoczynek w ciągu nocy, który pozwoli na szybszą regenerację i powrót do zdrowia.  

Sen a katar

Zatkany nos potrafi być prawdziwą zmorą nie tylko w ciągu dnia, ale także w nocy. Nieprzespana noc to nie najlepszy sposób na rozpoczęcie nowego dnia. Dlatego warto znać sposoby jak podczas kataru, radzić sobie w ciągu nocy:

·         wybór odpowiedniego i szybko działającego preparatu na ostry nieżyt nosa – najlepiej sięgnąć po lek, który zapewni zarówno szybki, jak i długotrwały efekt, pomagając nam spokojnie przespać noc.

·         nawilżanie powietrza w pomieszczeniu – ciepłe, suche powietrze wysusza śluzówkę nosa i zaostrza nieżyt. Warto więc korzystać z nawilżaczy powietrza  - elektronicznych lub, bardziej tradycyjnych, które po uzupełnieniu wodą wiesza się na kaloryferach.

·         nawadnianie organizmu – ze względu na zwiększoną utratę wody przez organizm warto przyjmować więcej płynów.

·         wietrzenie sypialni – spanie w przegrzanym pomieszczeniu nie jest zdrowe dla organizmu. Zdecydowanie lepiej jest ubrać się ciepło i położyć pod grubszą kołdrą niż zasypiać w mocno ocieplonej sypialni.

·         wygodne łóżko i nieprzerwany sen – komfortowe miejsce odpoczynku to recepta na zdrowy sen. Materac, na którym śpimy powinien być przede wszystkim dostosowany do naszej sylwetki i wagi, aby zapewnić nam spokojny i nieprzerwany sen. Jeśli często wybudzamy się w trakcie nocy, warto zaopatrzyć się w stopery, które zapewnią nam izolację od szmerów. 

________________________________________________________________

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych
i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

________________________________________________________________

 

 

 

Rozwiązanie na katar

Acatar Control Spray na katar to szybki, i zapewniający długotrwałą1 ulgę lek, na ostry nieżyt nosa, który zawiera sprawdzoną substancję czynną – oksymetazolinę, będącą nowocześniejszą pochodną ksylometazoliny.

Zawarta  w produkcie Acatar Control oksymetazolina odtyka nos już po 25 sekundach i efekt ten utrzymuje się nawet do 12 godzin.1

 

Korzyści oksymetazoliny:

·         Działa już po 25 sekundach; 1

·         Ulga trwa nawet do 12 godzin.1

Acatar Control to rozwiązanie dla osób szukających szybkiego i przynoszącego długotrwałe efekty sposobu na zwalczanie kataru.

1, 2, 3 … Weź oddech!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CENA: OK. 13,7 ZŁ 2

POJEMNOŚĆ: 15 ML (ok. 300 dawek)

DO STOSOWANIA JUŻ PO 6. ROKU ŻYCIA

 

 

1.     ChPL leku Acatar Control, dotyczący początku działania już po 25 sekundach i utrzymywaniu się efektu nawet do 12 godzin.

2.     Pharma Expert, średnia cena detaliczna brutto w Polsce, w okresie I-VII.2017

_________________________________________________________________________________________________________________

Acatar Control. Oxymetazolini hydrochloridum 0,5 mg/ml (0,05%), aerozol do nosa, roztwór. Wskazania: obrzęk błon śluzowych występujący w ostrym zapaleniu błony śluzowej nosa, alergicznym zapaleni błony śluzowej nosa, naczynioruchowym zapaleniu błony śluzowej nosa, zapaleniu zatok przynosowych, zapaleniu trąbki słuchowej, zapaleniu ucha środkowego. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Suche zapalenie błony śluzowej nosa (rhinitis sicca).Podmiot odpowiedzialny: US Pharmacia Sp. z o.o., 50-507 Wrocław, ul. Ziębicka 40Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ajanczylik

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »