Dom » Wnętrza

Jak przygotować mieszkanie na zimę?

Okres zimowy sprawia, że konieczne jest zabezpieczenie się przed chorobami. Poza ciepłymi ubraniami warto zwrócić uwagę również na elementy wystroju wnętrz.

Zima w tym roku na razie jeszcze wstrzymuje się z prawdziwym atakiem, dobrym pomysłem będzie zabezpieczenie się przed nią zanim to nastąpi. Przygotowania tego rodzaju wcale nie muszą oznaczać ponoszenia dużych nakładów finansowych, które mogłyby zrujnować bądź nadwyrężyć domowy budżet. Jak zatem skutecznie przygotować mieszkanie do zimy?

Najważniejsza jest szczelność otworów okiennych i drzwiowych. Przejrzenie takich miejsc nie wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy, z powodzeniem możesz wykonać to samodzielnie, zwracając uwagę na to, czy gdzieś nie istnieje przepływ zimnego powietrza. W przypadku znalezienia gdzieś miejsca, w którym wymagana jest wykonanie dodatkowego zabezpieczenia. W tym celu najczęściej wystarczy jedynie przykleić specjalną samoprzylepną gąbkę, którą możesz kupić w każdym sklepie z materiałami budowlanymi. Montaż tego rodzaju gąbki nie wymaga używania specjalistycznych narzędzi, wystarczą zwykłe nożyczki lub też nóż, które będą przydatne do odpowiedniego przycięcia materiału.

Poza uszczelnieniem otworów warto również sprawdzić stan wentylacji, zwłaszcza jeśli posiadasz ogrzewanie węglowe lub drzewne. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na odpowiedni poziom wentylacji w kuchni i łazience, bo to tam jest największe zagrożenie zaczadzeniem, związane z urządzeniami gazowymi obecnymi w tych właśnie pomieszczeniach. Jest to bardzo ważne, by uniknąć śmierci w wyniku zaczadzenia.

Poza tym warto rozważyć zakup kilku makatek, które ocieplą podłogi wszędzie tam, gdzie to jest konieczne. W ten prosty sposób można z powodzeniem stworzyć przytulny nastrój, który sprawi, że przebywanie w pomieszczeniach będzie prawdziwą przyjemnością. W sypialni możesz wymienić komplet pościeli na pościel z flaneli 220x200, która zapewni komfortowy wypoczynek w nocy. Łazienka z kolei może zyskać na przytulności dzięki zastosowaniu dywaników, które będą utrzymywały ciepło także i w tym pomieszczeniu.

Jak widać, szybko i tanio możesz łatwo przygotować mieszkanie na zimę. W ten sposób zapewnisz sobie komfort, który z pewnością docenisz w trakcie okresu zimowego.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

dominik

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »