Dom » Budownictwo

Jak przygotować się do remontu łazienki?

Łazienka jest miejscem, które przede wszystkim powinno cechować się funkcjonalnością, tak aby była w pełni przystosowana do naszych potrzeb.

 Następna na liście jest estetyka, która również ma bardzo duże znaczenia. Planując więc jej remont powinniśmy pomyśleć o obu tych kwestiach. Gdy w głowie mamy już opracowany plan oraz określony budżet, możemy przystąpić do czynności przygotowawczych.

Jeżeli nasza łazienka nie jest zbyt dużych rozmiarów i wydaje się nam, iż nie można z niej korzystać w sposób swobodny, dobrym rozwiązaniem będzie przeorganizowanie zagospodarowania przestrzeni. Nie wszystkie meble muszą bowiem znajdować się na ziemi - niezwykle atrakcyjne są również szafki podwieszane, a także różnego rodzaju narożniki. Ich zastosowanie powinno pozwolić nam zaoszczędzić trochę miejsca.

Gdy odwiedzamy sklep budowlany, powinniśmy pamiętać o tym, aby nie kupować płytek dokładnie pod rozmiar łazienki. Podczas remontu może bowiem się zdarzyć, iż jakaś sztuka będzie wadliwa bądź, podczas przycinania, ulegnie zniszczeniu.

Dobrze jest mieć wtedy zapas materiału, dzięki czemu nie będziemy musieli odwiedzać sklepu ponownie. Poza kupnem płytek, powinniśmy zadbać również o przecinarkę, klej, silikon, fugę, a także substancję hydroizolującą, dzięki której zabezpieczymy powierzchnie wokół umywalki, wanny i kabiny prysznicowej przed wpływem wody. Oczywiście musimy zaopatrzyć się we wszelkiego rodzaju meble łazienkowe, które chcemy wymienić.

Nie możemy zapomnieć również o środkach do gruntowania, a także zaprawie wyrównującej - pozwolą one uzupełnić wszelkie ubytki w ścianach oraz wyrównać podłoże, dzięki czemu dalsza praca będzie przebiegać sprawnie.

Tak przygotowani niezwykle łatwo przejdziemy przez cały proces remontu, który odmieni naszą łazienkę na lepsze.

 Autor: Blog budowlanyRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kasiamer

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »